• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

З "коронавірусного" фонду не куплено жодного апарату ШВЛ: Голова Рахункової палати сказав, куди пішли гроші

Реклама на dsnews.ua

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан розповів, що 25 млрд гривень із Фонду з боротьби з коронавірусом пішли на будівництво доріг та амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям, а от апарати ШВЛ із фонду не закуповувалися

Про це він сказав в ефірі Українського радіо, передає "ДС".

Пацкан уточнив, які суми на що було витрачено:

  • 12,6 млрд грн – на будівництво доріг та амбулаторій,
  • 9,2 млрд грн – виплати по безробіттю, частковому безробіттю, на дітей ФОП, страхові виплати та матеріальна допомога медикам,
  • 2,8 млрд грн – доплата до зарплати МВС, МОЗ і виконавчої служби,
  • 289 млн грн – закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту.

За його словами, за шістьома бюджетними програмами видатки на 12,6 млрд грн не здійснювалися, а одна із програм – доплата медикам, які працюють у комунальних медичних закладах, – почалася лише з вересня. Також Пацкан додав, що є проблема із закупівнею апаратів штучної вентиляції легень.

"Зараз відбуваються тендери на загальну суму 1,5 млрд грн. Два тендери – на 630 млн грн на закупівлю 20 стаціонарних агіографічних рентгенівських цифрових систем і 6 тендерів на 913 млн грн – на закупівлю 60 комп’ютерних томографів для опорних лікарень. Самі (апарати — ред.) ШВЛ ми повинні були закупити, оголошено було тендер на закупівлю 100 апаратів, строк поставки був до 30 жовтня. Перший тендер оголошено 16 липня, провели аукціон – мали до 15 вересня закупити 50 апаратів. На нього вийшли 6 учасників", — сказав він.

Пацкан уточнив, що лише двоє запропонували товари, які відповідали вимогам, проте згодом виявилося, що перший постачальник не мав досвіду постачання відповідних товарів, а другий мав факти невиконання попередніх договорів. Нині триває новий тендер.

"(Апарати — ред.) ШВЛ закуповувалися в інший спосіб, не з ковідного фонду – і меценатами, і державні органи, в тому числі МВС, для себе закупляли. З ковідного фонду ШВЛ на сьогодні не закуплено", — сказав він.

    Реклама на dsnews.ua