• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

За ціни на газ: АМКУ відкрив справи проти шести газзбутів

Реклама на dsnews.ua

Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило справи проти шести газзбутів за ознаками зловживання монопольним становищем при формуванні ціни на газ

Про це йдеться у повідомленні голови Північного міжобласного відділення АМКУ Олексія Хмельницького у Facebook, передає "ДС".

Зокрема, справи щодо порушень конкурентного законодавства відрито проти "Київоблгаз Збут", "Житомиргаз Збут", "Чернігівгаз Збут", "Черкасигаз Збут", "Уманьгаз Збут" та "КиївГазЕнерджи".

За його словами, саме ці компанії мають структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку в своїх регіонах.

Як пояснив Хмельницький, купувати газ на 40% дешевше можна було вже минулого року, коли мав би працювати ринок газу.

"Бо ціну, яку виставляли останні три місяці деякі газзбути, ніяк не можна назвати ринковою. Ринкова ціна — результат конкуренції. А коли постачальник, використовуючи своє монопольне положення, продає на 2-2,5 гривні за кубометр дорожче, ніж конкуренти, і дорожче, ніж середньозважена ціна — це вже не ринок. З точки зору конкурентного законодавства це — ознака зловживання власним монопольним положенням", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, йдеться не тільки про невиправдано високі ціни, а й про дії засновників цих газзбутів. Зокрема, є скарги на операторів газорозподільних мереж, які намагаються зупиняти перехід споживачів до інших постачальників. 

"Наприклад, через нарахування неіснуючої заборгованості під час остаточних розрахунків", — додав Хмельницький і підкреслив, що "найближчим часом на черзі й інші області та міста".

Нагадаємо, з січня 2021 в Україні підвищилася ціна на газ для населення. Мінімальна ціна буде вище грудневої на 11%, а максимальна — на 20,5%. Також підвищився тариф на доставку газу.

З 1 січня 2021 набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кВт.

    Реклама на dsnews.ua