• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

За правління Зеленського надходження інвестицій зменшилося у 20 разів, — нардеп

Реклама на dsnews.ua

За часів президентства Володимира Зеленського обʼєм прямих іноземних інвестицій до України зменшився у 20 разів

Про це заявив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

"В першому кварталі 2020 року зафіксовано чистий відплив за прямими іноземними інвестиціями у розмірі $1,5 млрд. Це зумовлено вилученням реінвестованих доходів реального сектору", — написав він у себе в Facebook.

Він повідомив, що згідно з доповіддю НБУ "Про стан платіжного балансу в ІІІ кварталі 2020 року", чистий відплив за прямими іноземними інвестиціями становив 95 млн дол. США (у тому числі від’ємні реінвестовані доходи оцінено в 117 млн дол. США). За відповідний період 2019 року чистий приплив становив 2.0 млрд дол. США (із них 1.4 млрд дол. США – реінвестування доходів). Обсяги інвестицій в акціонерний капітал (крім реінвестування доходів) скоротилися до 4 млн дол. США проти 122 млн дол. США у ІІІ кварталі 2019 року, чисті залучення за кредитами прямого інвестора зменшилися до 193 млн дол. США проти 449 млн дол. США за відповідний період 2019 року.

"Скрізь падіння, збитки та мінусові показники", — підкреслив нардеп.

Разом з цим, зазначає Гончаренко, за результатами опитування Європейської бізнес-асоціації генеральних директорів компаній, індекс інвестиційної привабливості України безпрецедентно знизився у другому півріччі 2020 року. Несприятливим визнали інвестиційний клімат в Україні 78% опитаних. На думку підприємців, таке падіння сталося через кризу судової влади та відсутність верховенства права, провальну боротьбу з корупцією та вплив тіньової економіки, через введення обмежувальних заходів, нестабільність податкового законодавства, ситуацію навколо Конституційного Суду тощо.

"Притік прямих іноземних інвестицій в першу чергу залежить від рівня довіри інвестора до економічної політики, яку реалізує влада. І якщо при уряді Порошенка вдалось повернути довіру інвесторів та в 15 разів збільшити надходження інвестицій у 2018-2019 роках, то Зеленський зі своїми дилетантами цей іспит провалив – падіння відбулося у 20 разів. "Слуги народу" постійно виправдовують свої помилки коронакризою, але пандемія тут ні до чого. За даними UNCTAD в першій половині 2020 року падіння прямих іноземних інвестицій у світі складало 49%. Тобто це скорочення у два рази. В Україні ж цей показник – вдесятеро більший", — написав народний депутат.

Раніше повідомлялося, що уряд запропонував оцінювати можливий вплив інвестицій на нацбезпеку України.

    Реклама на dsnews.ua