• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Законопроект №3656 ліквідує схеми ухилення від оподаткування та підтримає сільгоспвиробників

Реклама на dsnews.ua

Прийнятий Верховною Радою в першому читанні законопроект №3656 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" знизить податкове навантаження на аграріїв і мінімізує можливості для так званих "скруток"

Про це йдеться в матеріалі Газета.ua, передають "Українські новини".

Законопроєкт №3656 передбачає зниження ПДВ з 20% до 14% на окремі категорії агропродукції: велика рогата худоба і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, сурепки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Відзначається, що зниження ставки ПДВ є одним з інструментів підтримки сільгоспвиробників в період коронакризи. У разі прийняття закон знизить податкове навантаження на аграріїв і, відповідно, здешевить сировину для переробників агропродукції.

"Це буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності української агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні", — пояснив міністр економіки Ігор Петрашко.

Своєю чергою народний депутат Ніна Южаніна зазначила, що закон зменшить поле для податкових "скруток" і дозволить бюджету заощадити на відшкодування "липового ПДВ".

"Нарешті" скручування "при вирощуванні і надалі експорті зернових зміняться або взагалі зникнуть. А це великі втрати бюджету, які сьогодні ми маємо — до 20-25 мільярдів щороку через вирощування зернових, які знаходяться в тіні, відшкодовується ПДВ з бюджету, який ніким не сплачено ", — пояснює Южаніна.

За оцінкою Всеукраїнської аграрної раді, зниження ПДВ також буде стимулювати збільшення оборотних коштів, які аграрії зможуть інвестувати в розвиток бізнесу.

Нагадаємо, Верховна Рада 17 вересня в першому читанні проголосувала за законопроєкт №3656. Документ отримав позитивну оцінку Державної податкової служби та Мінфіну. Його також підтримали найбільші аграрні асоціації і більшість парламентських фракцій.

    Реклама на dsnews.ua