• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Запорізька АЕС після ремонту енергоблоку запрацювала майже на повну

Реклама на dsnews.ua

Після продовження терміну експлуатації на наступні 10 років та завершення ремонту до електромережі підключено енергоблок N5 Запорізької АЕС

Про це йдеться у повідомленні НАК "Енергоатом", передає "ДС".

Енергоблок №5 ЗАЕС потужністю 1 000 МВт підключили до енергомережі сьогодні близько 0:30. Усі шість енергоблоків станції перебувають у роботі.

"Вперше в історії український гігант атомної енергетики Європи, Запорізька АЕС, наблизилась до повної проєктної потужності у 6 000 МВт", — заявили в "Енергоатомі".

Як зазначається, можливість працювати усіма шістьма енергоблоками-мільйонниками на повну потужність станція отримала наприкінці минулого року – завдяки введенню в експлуатацію повітряної лінії електропередачі 750 кВ від ЗАЕС до підстанції "Каховська". Раніше через недостатню пропускну спроможність ліній електропередач АЕС працювала з максимальною потужністю 5 300 МВт.

Запорізька АЕС — найбільший енергетичний обʼєкт в Україні зі встановленою потужністю 6000 МВт. На станції експлуатуються шість енергоблоків типу ВВЕР-1000. Перший був введений в експлуатацію в 1984 році, останній — у 1995-му.

Як писала "ДС", Білорусь планує будівництво ще однієї атомної електростанції.

    Реклама на dsnews.ua