• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Запорука мотивації. Як компанії YASNO допомогли працівникам стати емоційно стійкішими

В енергокомпаніях, що працюють під брендом Yasno, створюють у колективі відчуття стабільності та безпеки, базуючись на трьох принципах: доступна інформація, відкрита взаємодія та спільні цінності

Бренд подбав про зручність та безпеку працівників
Бренд подбав про зручність та безпеку працівників
Реклама на dsnews.ua

Повномасштабне вторгнення стало великим емоційним потрясінням для всіх українців. Потреба ухвалювати складні рішення і в особистому житті, і в роботі продовжує впливати на психологічний стан людей.

Високий рівень невизначеності та тривожності часто відбивається на якості роботи команди. Дослідження емоційного стану працівників YASNO у 2022 р. показало, що психологічна підтримка, як і підтримка керівництва та розуміння вектору руху компанії, є запорукою успішної діяльності співробітників. Однак тоді з'ясувалося, що лише 28% співробітників були задоволені своїм емоційним станом, не задоволені — 28%, а однаково задоволені і не задоволені — також 28%. 

Водночас у в колективі не зникла й звична потреба координувати діяльність та формувати інформаційне поле всередині команди. Робочі звички в компаніях бренду не змінилися. Пандемія показала, що робота онлайн або в гібридному форматі — це нова реальність. Практично перед самим повномасштабним вторгненням ІТ-підрозділи завершили міграцію потужностей у хмарні сервери. Це дало змогу досить швидко адаптуватися до реалій та забезпечило доступ до робочих місць практично з будь-якої точки світу.

Звісно, бренд подбав і про фізичну зручність та безпеку працівників. Тим фахівцям з команди, які потребували релокації, допомогли змінити місце проживання. В офісах організували укриття, налагодили графік дистанційної роботи.

Зважаючи на кризові умови, команда, залучена до внутрішніх комунікацій YASNO, визначила для себе, що має посилено працювати над створенням відчуття стабільності та безпеки в компаніях. І обрала такі ключові орієнтири в роботі:

1. Інформація про робочі процеси має бути доступною, а інформування — регулярним. Все інформаційне забезпечення, від якого залежить успішне безперервне функціонування бізнесу, відкрите. Цьому посприяло оновлення внутрішнього порталу та бази знань. Комунікаційники дбають про своєчасне розповсюдження важливих повідомлень: оновлення даних про умови роботи укриттів, зміни в роботі страхових компаній, режиму роботи перепусток тощо.

Важливим є й трек про комунікацію результатів діяльності самої компанії. Це не лише дає змогу всім перебувати в одному інформаційному полі, але й мотивує команди до подальшої роботи. Наприклад, раз на місяць напрямки, відповідальні за продажі та обслуговування клієнтів, рейтингують своїх співробітників. Результати публікуються не лише на порталі, але й на скрінсейверах робочих комп’ютерів та екранах в офісі. Це дає можливість святкувати перемоги разом та при нагоді привітати колег особисто.

Реклама на dsnews.ua

Для синхронізації всієї команди YASNO організовуються регулярні великі зустрічі-таунхоли. Це гібридні заходи (офлайн-онлайн), кожен з яких має свою визначену і розроблену тематику. Наприклад, це стратегічні плани всіх компаній холдингу або статуси кросфункціональних проєктів, які реалізують різні команди. До таких заходів залучаються й зовнішні спікери, які розкривають різні проблемні питання (зміни в суспільстві, галузі тощо).

Тільки за 2023 р. команда комунікацій забезпечила публікацію 884 одиниць контенту у різних каналах та зробила понад 800 тис. контактів цих матеріалів зі співробітниками.

2. Взаємодія між керівниками та співробітниками є відкритою та вільною. Для реалізації цього принципу команда розробила та підтримує кілька форматів, як-от:

  • Прямі лінії топменеджменту. Під час таких прямих ліній будь-хто може поставити питання керівнику. Зазвичай ці питання стосуються операційних проблем і взаємодії команд.
  • Форми для збору анонімних запитань, тобто кожен працівник компанії може поставити запитання будь-якому іншому працівнику, не обов’язково керівнику чи власнику проєкту. Найчастіше тут йдеться про умови роботи.

3. Команда YASNO має спільні цінності та працює на перемогу. Цей принцип співзвучний комунікаційній цілі відповідальності і найкраще реалізувався під час блекаутів. Тоді бренд взяв на себе роль джерела інформації всієї галузі та спілкувався з працівниками та клієнтами, пояснюючи, що відбувається в енергосистемі та як на неї впливають обстріли.

Базуючись на таких трьох принципах команда комунікацій вибудовує системну тривалу роботу. Саме вони лежать в основі стратегічного та оперативного планування та підбору релевантних меседжів та каналів комунікацій для колег.

Загалом внутрішні комунікації YASNO є взаємним процесом обміну інформації, який гарантує кожному працівнику можливість бути почутим та реалізованим. Це проявляється й у високій оцінці від колег: 95% працівників YASNO задоволені внутрішніми комунікаціями бренду, підбором тем та зручністю каналів взаємодії.

Повторне опитування з приводу емоційного стану в середині 2023 р. показало значні зміни в розподілі. Вже 42% колег були повністю задоволеними своїм емоційним станом. 41% були настільки задоволеними, наскільки й ні. Кількість незадоволених зменшилася майже вдвічі — до 17%.

Зміна підходу до внутрішніх комунікацій в YASNO показала високу ефективність у нестабільні часи. Це підтверджується позитивними зрушеннями в емоційному стані співробітників та їхньою задоволеністю комунікаційними процесами. Попри постійні атаки на енергетичну систему та стресове середовище, такі інструменти як регулярне інформування, відкритість керівництва та спільні цінності створюють стабільне інформаційне поле та сприяють згуртованості команди. Це підвищує мотивацію та емоційну стійкість співробітників, а також забезпечує успішне функціонування бізнесу у складних умовах воєнного часу.

    Реклама на dsnews.ua