• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Засновник криптобіржі BTC-Alpha прокоментував погрози та назвав головного підозрюваного в атаці на біржу

BTC-Alpha входить до топ-100 криптобірж за версією Coinmarketcap з більш ніж 365 тисяч користувачів та денним оборотом понад $200 млн. Це перша криптобіржа з українським корінням, яка завоювала довіру такої кількості користувачів з усього світу та домоглася виходу до ТОП-15 найбезпечніших

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Однак 1 листопада, в день 5-річчя біржі, її атакували – хакерам не вдалося вивести кошти користувачів, однак були скомпрометовані їхні особисті дані. В інтерв'ю "44.ua" засновник криптобіржі BTC-Alpha Віталій Боднар розповів подробиці атаки та назвав ім'я людини, яку вважає її замовником, передає "ДС".

За словами Боднара, вже скоро платформа продовжить свою роботу у штатному режимі – були повністю замінені всі сервери, data-центри, переписані певні ділянки коду, опрацьовуються алгоритми відновлення прав доступу.

"Ми входили в ТОПи з безпеки з тієї причини, що за 5 років стабільної роботи платформи відбувалася величезна кількість атак і жодна з них не була успішною. Ми є на HackerOne, ми є на великій кількості баунті-майданчиків. Якщо білі хакери знаходять вразливість, вони пишуть нам, але можу запевнити вас, що за 5 років не було знайдено жодної критичної вразливості.

Щодо атаки 1 листопада. Вона сталася не на код, не на саму платформу, а наших співробітників. Були атаковані особисті та робочі комп'ютери наших людей, через робочі комп'ютери зловмисники отримали доступ до нашої мережі, а вже зсередини нашої мережі було проведено атаку. Це відбувалося не день чи два, і навіть місяць. Це шість місяців попередньо!" – прокоментував атаку Віталій Боднар.

Він вважає те, що сталося проблемою не тільки самої біржі – за його словами, це серйозний плювок в обличчя всій криптоспільноті. "Ериптоспільнота має стежити за порядками всередині екосистеми, яку ми побудували. Це відповідальність кожного. Для того, щоб екосистема працювала стабільно, надійно та безпечно. Ми недооцінили, наскільки низько можуть опуститися певні люди для досягнення своїх цілей", — зазначив він.

Українські правоохоронці вже порушили кримінальну справу за трьома статтями, керівництво біржі має намір співпрацювати з Інтерполом та міжнародними спецслужбами, які протистоять хакінгу.

Віталій Боднар в інтерв'ю назвав ім'я людини, яка може стояти за атакою на біржу.

"Атака мала на меті припинити нашу роботу в день старту "першої" української біржі Qmall, яка взагалі жодного разу не перша. Це проєкт Миколи Удянського, якого я вважаю замовником атаки на нас. Два роки тому я відмовився з ним співпрацювати. Після цього на мою адресу посипалися погрози, там було багато чого, зокрема й погрози фізичної розправи.

Важливий момент, який я хотів би озвучити. Якщо хоч щось трапиться з кимось із моєї команди чи з моєю родиною, за цим, на мою думку, стоїть особисто Микола Удянський. Я готовий це озвучити, тому що у мене більше немає жодного брудного конкурента. Я не маю жодного ворога. Єдина людина, яка на це здатна і хто озвучувала погрози – це Микола Удянський. Я хочу, щоби про це знали абсолютно всі. Якщо будуть хоч якісь дії розправи, крадіжки співробітників – за цим стоїть особисто Микола Удянський" – акцентував Віталій Боднар.

За словами засновника BTC-Alpha, після повноцінного відновлення роботи біржі в найближчий день усі користувачі зможуть безперешкодно вивести кошти зі своїх рахунків.

"Навіть якщо кожен із 365 тисяч користувачів BTC-Alpha захоче вивести все до останнього центу, жодних проблем не виникне. З цього приводу у нас немає жодних переживань. Більш того, ми будемо раді всім запитам на вивід, тому що кожен отриманий платіж тільки підвищує довіру до біржі" – зазначив Боднар.

    Реклама на dsnews.ua