• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Заявок на "доступні кредити" стало більше на 60%, - Петрашко

Реклама на dsnews.ua
Держпрограма "Доступні кредити 5-7-9%" стає більш популярною

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс Україна" повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, передає "ДС".

"Процес пішов. Заявки від підприємців почали зростати. Наприклад, за тиждень було зростання на 60%. З початку року реальних заявок на кредити, близько 8,7 млрд грн. З них заявок на рефінансування - майже 4 млрд грн. Комерційні банки включилися активніше, ніж державні", - сказав міністр.

За його словами, держава удосконалило умови надання таких позик.

"Спочатку були занадто високі ставки. Спочатку держава компенсувала середню ставку запозичення по банкам. Плюс відсоток - було 3,5%, але зараз ми збільшували до 5,5%. Усього 14%. Банк, де вже є існуючий кредит підприємця, повинен знизити свою ставку до 14%. І тоді держава компенсує, щоб не було зловживань", - зазначив глава Мінекономіки, додавши, що "видано вже понад 1 млрд грн".

Він додав, що з 17 червня уряд також зменшило обмеження за напрямами використання коштів, а з 1 липня призвело формулу розрахунку базової процентної ставки у відповідність з рівнем операційних витрат.

Нагадаємо, що програма "Доступні кредити", розпочата ще взимку, орієнтована на бізнес з річним доходом до 50 млн грн і (кредит під 5% річних за умови найму двох нових працівників або 7% без такої умови) і річним доходом від 50 до 100 млн грн (9% річних з можливістю зменшення ставки за створення робочих місць).

    Реклама на dsnews.ua