• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України, - МВФ

Реклама на dsnews.ua

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у розмові з президентом України Володимиром Зеленським закликала зберегти незалежність Національного банку

Про це йдеться в заяві Георгієвої за результатами переговорів із Зеленським, які відбулися у вівторок, 14 липня, інформує "ДС".

"Реформа НБУ та її результати за останні п’ять років є історією цілковитого успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему", — зазначила глава МВФ.

Георгієва підкреслила, що це все є "найважливішими передумовами для інвестицій та зростання". За її словами, політика НБУ, яка заслуговувала на довіру, сприяла стабілізації економіки України. Вона додала, що успішне очищення фінансового сектора країни, "зруйнованого шахрайством", також було досягнуто завдяки діям Національного банку.

"Збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України, і це також є вимогою поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала Президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики – вони є ключовими для посилення інвестицій, а також інклюзивного зростання", — заявила директор-розпорядник МВФ.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Крісталіною Георгієвою — обговорювалося продовження активної співпраці.

Нагадаємо, 9 червня МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand by для України обсягом $5 млрд. Згідно з меморандумом, після виділення першого траншу на $2,1 млрд заплановано чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021. Вже 12 червня Україна повністю отримала $2,1 млрд першого траншу від Міжнародного валютного фонду.

    Реклама на dsnews.ua