• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Збільшення акцизів на ТВЕНи зменшить об'єм контрабанди з Китаю і РФ, - експерт

Реклама на dsnews.ua

Рішення Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики про зростання акцизів на ТВЕНи з січня 2021 року не в 4,2 рази, а "лише" в 3 рази, це "перший обережний крок до здорового економічного глузду в акцизній політиці"

Про це в блозі для «Цензор» пише директор Департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський, передає "ДС".

«Навіть з великою натяжкою дуже важко назвати підвищення акцизу на ТВЕНи відразу в 3 рази – перемогою тютюнових компаній. Це радше трохи менш жорстока версія вбивства галузі, яка дає щороку понад 50 млрд грн. податкових платежів», — вважає експерт.

За його словами, «це трохи менш зухвалий спосіб держави залізти в кишеню 1 млн споживачів ТВЕНів, які спробували переключитися з найбільш небезпечних традиційних сигарет на альтернативну тютюнову продукцію».

На думку Яворського, таке рішення трохи зменшить об’єм китайської та російської контрабанди ТВЕНів в Україну в наступному році та трохи зменшить падіння легального ринку ТВЕНів. 

Експерт не виключає, що можуть виникнути складнощі при голосуванні законопроекту в парламенті. 

«Наші депутати завжди демонстрували неабияку сміливість, коли треба було щось заборонити, підвищити податки і збори, дати нові повноваження податківцям. Таке от своєрідне піклування про виборців і тих, хто створив для них робочі місця. А от коли заходить мова про здоровий економічний глузд – наприклад, про те, що на жодну продукцію не можна одночасно підвищувати акциз відразу в 4,2 рази, бо це суперечить базовим постулатам економіки, навіть класичній «кривій Лаффера», яку вивчають ще економісти-першокурсники – депутати стають дуже обережними», — відзначає Яворський.

На думку експерта, відсутність нормального діалогу між бізнесом та державою має «радянське» коріння: «Коли бізнес розглядався виключно з негативної точки зору – як спекуляція і прагнення наживи. Коли ніхто не думав, що це також інвестиції, податки, робочі місця».

    Реклама на dsnews.ua