• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський анонсував збільшення зарплат медиків у 2021 році: кому скільки

Реклама на dsnews.ua

У 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря повинна становити 20-25 тисяч гривень, зарплата медичних сестер має зрости до 15 тис. грн, а молодшого медперсоналу — до 10-12 тис. грн

Про це заявив президент України Володимир Зеленський 20 жовтня в ході щорічного звернення до українців з трибуни Верховної Ради, передає "ДС".

"Згідно з планом Міністерства охорони здоров'я, в 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря повинна становити 20-25 тисяч гривень", — сказав він.

Як зазначив гарант, підвищення заробітної плати медикам є вкрай важливим. Він також нагадав, що з 1 вересня їм підвищили заробітну плату на 25, 50 і 70%.

"Знаю, тема медичної реформи викликає жваві суперечки. Але давайте визнаємо правду — реформа має як незаперечні переваги, так і відверто слабкі місця. Наше завдання — зберегти всі позитивні моменти і виправити помилки. Реформою повинні бути задоволені і пацієнти, і медики всіх рівнів. Крім того, чекаю від профільного комітету і міністерства варіанти моделей страхової медицини, які могли б з'явитися в Україні ", — завершив Зеленський.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявляв, що різниці в зарплатах українських медиків не повинно бути і не буде, що має бути враховано в медичній реформі, а також збереження лікарень в невеликих населених пунктах або створення для них необхідної інфраструктури.

У свою чергу, міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив, що зарплата медпрацівників — найнижча в країні.

    Реклама на dsnews.ua