• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленський пообіцяв Катару продовольчу безпеку в обмін на інвестиції

Україна відкрита для залучення іноземних інвестицій, в тому числі суверенних і інвестиційних фондів Катару, в такі напрямки, як високі технології, інфраструктура, фінансовий, енергетичний та аграрний сектор

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтервʼю катарським ЗМІ, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу глави української держави.

"Перспективним для інвесторів є мегапроєкт "Велике будівництво", який передбачає спорудження доріг та інших інфраструктурних обʼєктів", — зазначив він.

Також президент України нагадав, що влітку поточного року буде розпочато земельну реформа, яка встановлює прозорі відносини в аграрній сфері, де також багато напрямків для інвестицій.

"Україна відома своїми багатющими чорноземами по всьому світу. Дві третини нашої території складають родючі грунти. А це — понад 42 мільйонів гектарів землі сільськогосподарського призначення. Тому в аграрному секторі у нас багато напрямків для інвестицій: в тваринництво, переробку сільськогосподарської продукції, логістичну інфраструктуру", — сказав президент.

У свою чергу Україна, за словами Зеленського, також є чим відповісти Катару на інвестиції.

"Україна є потужним постачальником продукції металургійної промисловості. Також ми – надійний постачальник продукції аграрного сектору та харчової промисловості. Наша країна готова виступити гарантом світової продовольчої безпеки. Українські експортери мають змогу вже зараз впроваджувати необхідні процедури сертифікації, насамперед ідеться про відповідність вимогам "халяль", — нагадав він.

В цілому Зеленський відзначив активізацію торгово-економічного співробітництва з Катаром.

"Приємно, що двосторонній товарообіг за результатами такого складного, "пандемічного" 2020 року досяг високих показників — майже $150 мільйонів. Це вдвічі більше, ніж, наприклад, у 2018 році. А цьогоріч динаміка товарообігу між нашими країнами ще й збільшилася. Однак упевнений, що потенціал нашої торговельно-економічної співпраці значно більший. І ми спостерігаємо активізацію відносин у різних сферах", — заявив президент України.

Президент зустрінеться з Еміром Держави Катар шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані та премʼєр-міністром, міністром внутрішніх справ Катару Халідом бін Халіфою Аль Тані.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua