• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський розповів, що Україна протиставить можливому припиненню транзиту газу

В Україні запустять програму термомодернізації житлового багатоповерхового фонду та громадських будівель на 100 млрд грн протягом найближчих трьох років

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час пресконференції 26 листопада, передає "ДС"

"Реформа з термомодернізації всіх багатоповерхових будинків для держави коштуватиме 300 млрд грн. Це складна реформа, таких коштів в Україні на сьогодні немає. Але для мене та майбутньої влади це єдиний вихід і єдина, найважливіша на сьогодні, реформа для енергонезалежності держави. Я вважаю, ми можемо це зробити. На найближчі три роки ця сума становитиме 100 млрд грн", – сказав глава держави.

Він додав, що план має бути розписаний на п'ять років — через можливе припинення транзиту газу Росією у 2025 році.

"Виклик №1 — 2025 рік, коли закінчується контракт на транзит газу. Гадаю, це буде складний момент, тому ми маємо швидко впроваджувати реформу термомодернізації. І не так, як було раніше – 10, 20, 30 будинків. Ми продемонструємо серйозні кроки у термомодернізації наступного року і через рік… Це буде кілька тисяч багатоповерхівок у найближчі два роки. На цьому прикладі ми покажемо, що такі будинки споживають удвічі менше газу", – заявив Зеленський.

Як писала "ДС", Володимир Зеленський заявив, що Росія каже нібито про готовність продовжити контракт щодо транзиту газу через Україну, але поки жодні перемовини з цих питань не проводяться.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua