• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський узаконив пільгове розмитнення "євроблях"

Президент Володимир Зеленський підписав зміни до законодавства, які передбачають пільгову процедуру розмитнення автомобілів з європейської реєстрацією

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Внесено зміни до Податкового кодексу щодо стягнення обовʼязкових платежів для транспортних засобів, а також до Митного кодексу щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів з європейською реєстрацією на митній території України.

Згідно з документами, автомобілі, що були у вжитку, з європейської реєстрацією старше пʼяти років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку буде залежати від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна і не буде залежати від її вартості.

Базова ставка буде коливатися від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищує однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту вступу в силу законів. Учасники АТО/ООС зможуть скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію цих законів не підпадають транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» і вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввозяться з тимчасово окупованої території України.

Відзначимо, ці закони Верховна Рада прийняла 15 квітня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua