• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський узаконив скасування трудових книжок: як оформляти трудовий стаж

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміну в законодавство щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Документ вводить облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також на законодавчому рівні регулюється питання про автоматичне призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду України.

Таким чином вдосконалюється і реформується система обліку трудової діяльності працівників і передбачає поступову відмову від паперових трудових книжок.

Законом передбачено п'ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Протягом цього часу буде застосовуватися як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із зазначеного реєстру.

Також документом вводиться можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення особи зі збереженням права відстрочки виходу на пенсію.

Як повідомляла "ДС", 5 лютого Верховна Рада прийняла закон, що передбачає введення електронних трудових книжок.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua