• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Мешканцям прифронтових територій збільшать субсидії на опалення, — Верещук

Мешканцям кількох прифронтових населених пунктів збільшать розмір субсидії на опалення, оскільки зараз вони змушені опалювати своє житло електроенергією

Ірина Верещук
Ірина Верещук
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила віцепрем'єр-міністр — міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв'ю телеканалу "Дом", передає "ДС".

До неї звернулися депутати від Донецької області, які представляють селище Зайцеве та міста Гірник, Красногорівка, Мар'їнка, Новогродівка, а також від Луганської області — село Трьохізбенка Щастянського району.

"Є населені пункти, які знаходяться поблизу лінії розмежування. І вони через агресію Російської Федерації втратили можливість отримувати тепло через газопроводи, бо неможливо під обстрілами проводити ремонтні роботи. Нас попросили допомогти, щоб домогосподарства, які забезпечують теплом своє житло через електроенергію, мали можливість не платити за високим тарифом. Тобто вище, ніж 90 коп.", — описала ситуацію Верещук.

Уряд розробив проєкт ухвали про збільшення розміру субсидії для мешканців цих населених пунктів. Наразі мешканці вказаних прифронтових районів отримують субсидію у розмірі 700-1000 грн, тепер буде понад 2,5 тис. грн.

"Ми знімемо обмеження щодо актів на обстеження житлових умов. Вони були перешкодою [для нарахування субсидії]. І люди вже у листопаді, грудні отримають свої гроші", — додала Ірина Верещук.

Допомога торкнеться десятків тисяч домогосподарств. Знадобиться близько 70-80 млн грн на місяць.

"У нас такі гроші є, вони зарезервовані. І ті громади, які звернулися, вони матимуть таку можливість", — зазначила міністр.

Верещук додала, що за допомогою можуть звертатися й інші громади — або через своїх народних депутатів, або безпосередньо до міністра.

Як писала "ДС", Ірина Верещук повідомила, що Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії щодо внесення змін до законопроєкту про перехідний період, але Рада цьогоріч не розглядатиме документ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua