• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Зростання світового ВВП не перевищить 3%, - МВФ

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світового ВВП не більше ніж на 3%

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Попри напрочуд стійкі ринки праці, а також високий споживчий попит, попри відновлення в Китаї, ми очікуємо, що світова економіка цього року зросте менше ніж на 3%",- зауважила Георгієва.

Вона назвала це "історично слабким зростанням" та зазначила, що більш докладні цифри будуть оприлюднені в Огляді світової економіки наступного тижня.

Георгієва нагадала, що у 2021 році глобальна економіка демонструвала потужне зростання - понад 6%. Однак істотний шок від війни, розв’язаної Росією проти України, та її широкомасштабні наслідки суттєво скоротили цю динаміку.

"Глобальне зростання у 2022 році впало майже вдвічі – з 6,1% до 3,4%. І це уповільнення триватиме нинішнього року",- зазначила вона.

Глава МВФ пояснила, що у 2023 році очікується "імпульс" із боку економік в Азії, які розвиваються. Зокрема, прогнозується, що принаймні половину світового зростання продемонструють Індія й Китай. Водночас економічна активність продовжить сповільнюватися в США і Єврозоні, де відсоткові ставки зберігають свій тиск на попит.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua