• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гід по керуванню в холодний сезон

Реклама на dsnews.ua
У початківця водія взимку є вибір — нервувати за кермом і піддаватися ризику або ж скористатися нашими порадами, щоб безпечно їздити в своє задоволення

Зима приходить до автомобілісту не за календарем, а з першим снігопадом. Якщо ви прокинулися і побачили, що за вікном сильний сніг засипає ранковий місто, відразу ж заспокойтеся. Заспокойтеся настільки, щоб вам і в голову не прийшло сідати в цей день за кермо. Так ви збережете собі нерви, а автомобілю зовнішній вигляд.

Водії, які тягнули зі зміною шин до останнього, різко збільшують аварійність в місті в перший день некалендарной зими. Перевзувати автомобіль слід задовго до першого снігопаду або початку грудня - коли середньодобова температура перестала підніматися вище +7С. У холод літні шини твердіють, зчеплення з дорогою погіршується, а зі снігом практично зникає. Тому безпечна ще вчора дистанція стає недостатньою, і кількість ДТП на вулицях б'є всі рекорди.

Стартуйте з розумом
Сучасні автомобілі немає необхідності прогрівати довше однієї-двох хвилин навіть у сильний мороз. Це потрібно лише карбюраторним моделям. Інжекторні адаптують запалювання і склад паливно-повітряної суміші під будь-які умови, тому можна і треба рушати практично відразу. Але при цьому їдьте плавно і не піднімайте стрілку тахометра вище 1600-1800 об\хв. В русі краще прогріються тосол і моторне масло, а також мости, сайлентблоки ходової, коробка передач і амортизатори.

Маневруйте плавно
Проходите повороти на "рівному газі" - швидкість слід скинути до початку дуги, трохи відпустивши акселератор або знизивши передачу. У повороті користуйтеся кермом особливо акуратно і плавно, адже відцентрова сила створює додаткову бічну навантаження на шини, підвищуючи при різких рухах ймовірність зісковзування і зносу коліс.

Використовуйте шиповані шини, де треба
Шипи багато недосвідчені водії асоціюють з необхідним елементом зимових шин. Вони дійсно потрібні, якщо добру частину регулярного шляху доводиться їздити неасфальтированными регіональними дорогами. Але в місті, де комунальні служби регулярно чистять вулиці, шипи будуть зайвими. Сучасні фрикційні шини зберігають еластичність в морози і краще "тримають" дорогу на мокрому асфальті, в сніжно-сольовий рідині і на утрамбованій снігу - типових міських умовах.

Вибирайте шини грамотно Правильно підібравши шини під ваш автомобіль і умови експлуатації, ви підвищите безпеку, зменшити витрати на обслуговування, поліпшити контроль і гальмування. Провідний світовий виробник шин Goodyear розробив для країн з суворими зимовими умовами, до яких належить і Україна, шини UltraGrip Ice 2 і UltraGrip Ice Arctic.

Широкі канавки їх протектора відводять воду і сльоту з плями контакту з дорогою, запобігаючи акваплануванню. Елементи протектора складаються з великої кількості ламелей, що створюють при динамічному розгоні і гальмуванні безліч кромок, чіпляються за нерівності дороги.Спеціально для автомобілів підвищеної прохідності Goodyear створив шини UltraGrip Ice Arctic SUV і UltraGrip Ice SUV. У їх дизайні враховані значно великі експлуатаційні навантаження, тому шини характеризуються кращим зчепленням з дорогою і керованість.

Будьте обережні
Якщо є можливість, відвідайте курси контраварійного водіння. Вкладені в підвищення кваліфікації гроші окупляться економією на можливі ремонти, задоволенням і впевнено за кермом.

Безпечних вам доріг!

    Реклама на dsnews.ua