• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Капсула Crew Dragon повернулась на Землю. Що сказали Ілон Маск і Дональд Трамп

Астронавти успішно приводнились в Мексиканській затоці

Реклама на dsnews.ua

Журналіст Republic World Прітеш Камат у своєму матеріалі навів оцінки успішного приводнення капсули Crew Dragon після двох місяців на МКС, які дали як президент США, так і засновник SpaceX.

Після успішного повернення капсули Crew Dragon, створеної компанією SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що повернення космонавтів — це «досягнення людства», яке «ощасливило» весь світ. «Незалежно від того, де на Землі ви знаходитесь, це прекрасна подія, і я сподіваюся, вона зробить ваш день яскравішим», — сказав Маск на прес-конференції після того, як капсула Crew Dragon Endeavour приводнилась в Мексиканській затоці, що дозволило SpaceX стати першою приватною компанією, яка відправила людей на Міжнародну космічну станцію і повернула назад.

Він також поділився в Twitter своїми думками про космічні подорожі, заявивши, що майбутнє у цивілізації є тоді, коли космічні подорожі стануть такими ж популярними, як і авіаперевезення.

Після 63 днів на Міжнародній космічній станції (МКС), два американських астронавти, Боб Бенкен і Дуглас Херлі 3 серпня повернулися на Землю. Бенкен і Херлі увійшли в історію, ставши першими, хто вийшов на навколоземну орбіту на комерційному космічному кораблі, побудованому SpaceX. Місія Demo-2 також ознаменувалася і першим за дев'ять років запуском ракети з астронавтами з території США.

Президент США Дональд Трамп привітав екіпаж з успішним виконанням місії, шо тривала два місяці. Трамп в Twitter назвав місію «дуже успішною» і підкреслив, що астронавти виконали перший за 45 років спуск на воду. Президент навіть опублікував відео з кадрами приводнення капсули в Мексиканській затоці.

«Астронавти виконали перше за 45 років приводнення. Дуже хвилююче! – пише він. – Просто здорово, коли астронавти NASA повертаються на Землю після двомісячної успішної місії. Спасибі вам за все!».

Директор NASA Джим Бриденстайн у свою чергу на прес-конференції після приводнення назвав цю подію «великим днем для Сполучених Штатів Америки». «Ми вступаємо в нову еру космічних подорожей, коли NASA більше не є покупцем, власником і оператором всього апаратного забезпечення. Ми станемо клієнтом — одним з безлічі клієнтів на досить стабільному комерційному ринку космічних подорожей на низьку навколоземну орбіту", — сказав він.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua