• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Квадрокванто. Навіщо інтернету дрони

Китайські вчені провели експеримент з дрона, який може покласти початок формуванню більш швидкісної глобальної мережі

Вчені працюють над створенням квантового інтернету
Вчені працюють над створенням квантового інтернету / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Квантові комп'ютери, проти яких звичайні ПК — жалюгідні калькулятори, вже стають нашою об'єктивною реальністю. Шлях був довгим, адже ідея зародилася ще в 1980-х, але перші моделі з'явилися вже в новому тисячолітті.

Однак світові ТехноГіганти, наприклад, IBM вже активно працюють над все більш і більш швидкими моделями. В цьому році компанія, до речі, має намір представити квантовий комп'ютер з 127-кубітним процесором.

Над квантовими комп'ютерами працюють також такі корпорації, як Google, Splunk, Honeywell, Microsoft, AWS. І цей ринок уже з 2021 р почне стрімко розвиватися .

Не дивно, що вчені уми паралельно задумалися і над створенням більш "спритного" — квантового — інтернету, а також над способами його поширення.

Одним з таких способів, як пише Емілі Коновер в статті для Science News цілком можуть стати дрони.

Вчені використовували дрони для встановлення квантової заплутаності часток світла (фотонів). Як повідомляють дослідники з Нанкинского університету (Китай), фотони відправили в дві точки, розташовані в кілометрі один від одного.

Заплутані квантові частинки можуть зберігати свій зв'язок навіть на великих відстанях. Така незвичайна поведінка можна використовувати для створення нових типів комунікації.

Реклама на dsnews.ua

Кінцевою метою вчених є створення глобального квантового інтернету, який за допомогою передачі квантових частинок забезпечить сверхбезпечний і надшвидкісний зв'язок. У ній частки будуть використовуватися для створення таємного шифрування повідомлень. За допомогою квантового інтернету можна буде розділеним квантовим комп'ютерам працювати в одній мережі, а квантовим фізикам — проводити нові експерименти.

Насправді квантові мережі з оптоволоконними кабелями вже починають застосовувати. Та й квантовий супутник вже передає фотони по всьому Китаю. Дрони ж можуть стати ще однією технологією для розвитку таких мереж. Їх перевага в тому, що вони швидко і легко переміщуються і до того ж відносно дешеві.

У своїй роботі вчені використовували два дрона для передачі фотонів. Один створив пари заплутаних часток, відправивши одну частинку на станцію на землі, а іншу — на другий дрон. Потім цей дрон передав отриману частку на другу наземну станцію в кілометрі від першої. В майбутньому ж цілі флотилії дронів зможуть працювати разом, щоб відправляти частки в самих різних напрямках.

    Реклама на dsnews.ua