• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Lifecell і Ericsson продемонстрували можливості реальної 4G-мережі (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Реклама на dsnews.ua
Lifecell і Ericsson провели у Києві відкрите тестування мережі LTE, досягнувши пікової швидкості 453,89 Мбіт/сек

В ході заходу компанії також продемонстрували нові можливості, які стануть доступні користувачам після впровадження 4G в Україні. В першу чергу мова йшла про три основних переваги, які відрізняють LTE від попередніх поколінь зв'язку - високій швидкості передачі даних, можливості масового видеопотребления та запуску проектів Інтернету Речей.

У вітальній промові Ісмет Языджы, головний виконавчий директор компанії lifecell сказав: "Ми раді робити свій внесок у розвиток України і будемо продовжувати інвестувати в розвиток нових технологій, створюючи кращу 4G-мережі для українців і надаючи якісні послуги нашим абонентам та бізнес клієнтам. Віримо, що це стане новим етапом розвитку економіки країни".

Ендрю Шомахия, генеральний директор Ericsson в Україні коментує: "Поки Україна готується до впровадження мобільних мереж четвертого покоління, в світі вже накопичений великий досвід їх розгортання і застосування. Ми сподіваємося, що наша глобальна експертиза допоможе lifecell розгорнути саму швидку і якісну 4G мережа в Україні, щоб надавати своїм клієнтам чудовий клієнтський досвід, а також інноваційні послуги і сервіси".

Чого українцям варто чекати від мереж четвертого покоління розповіли експерти Ericsson - Андерс Лундквіст, Керівник напрямку еволюції мобільних мереж, і Йонас Нэслунд, Стратегічний директор напрямку мережевих рішень.

Під час заходу була проведена серія тестів швидкості 4G-мережі, розгорнутої на обладнанні Ericsson в приміщенні офісу lifecell. Піковий показник склав 453,89 Мбіт/сек. Варто відзначити, що дана тестова мережу по всім характеристикам була максимально наближена до реальної мережі LTE, яка вже зовсім скоро буде розгорнута в Україні. Під час демонстрації були використані комерційні смартфони, доступні в продажу на нашому ринку.

За прогнозами Ericsson до 2025 року в світі буде 1,5 млрд підключень, а загальний світовий дохід від IoT-технологій досягне 200 млрд. доларів. Користь від масового впровадження IoT отримають практично всі галузі, особливо сфера комунального господарства, ЖКГ, міської інфраструктури, медицини, транспорту і промисловості.

Наприклад, установка недорогих сенсорів заповнення всього на 1300 сміттєвих баків у мегаполісі може заощадити до $1 млн, а підключення каналізаційних люків запобігти їх крадіжки і вберегти людей від травм, як це було доведено під час пілотного проекту Ericsson і іспанського оператора мобільного зв'язку Telefonica. IoT-модулі, що працюють на стандарті NB-IoT, також будуть незамінні при організації "розумних" підземних паркінгів, так як вони можуть забезпечити необхідне покриття на нижніх рівнях, де звичайний мобільний Інтернет недоступний. І все це - без необхідності додаткових інвестицій в інфраструктуру.

Як приклад можливого використання IoT-технології в LTE-мережі, Ericsson продемонстрував учасникам заходу підключений за стандартом CAT-M1 вантажівка, що дозволяє відслідковувати переміщення авто, зміни температури у кузові, відкриття дверей та можливі аварії - у режимі реального часу, за допомогою недорогих сенсорів, автономно працюючих до 10 років без заміни батареї.

Мережі п'ятого покоління мають величезний потенціал трансформувати цілі галузі промисловості, тому виробники обладнання, мобільні оператори і науково-дослідні інститути вже зараз активно вивчають можливі сфери їх застосування. Один з таких дослідницьких проектів компанія Ericsson презентувала на заході. За допомогою окулярів віртуальної реальності учасники змогли перейти в шахту компанії Boliden у Швеції та на власному досвіді переконатися, як мережі п'ятого покоління зроблять роботу шахтарів простіше і безпечніше. Точне позиціонування і ультранизкая затримка дадуть можливість робітникам взаємодіяти з автоматизованою системою і управляти технікою, перебуваючи поза шахт, а мобільні AR-технології дозволять підвищити продуктивність роботи та рятувати життя в екстрених ситуаціях.

    Реклама на dsnews.ua