• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Мінціфри розповіло, де і як місцева влада блокуює розвиток зв'язку через страх перед "вишками 5G"

Реклама на dsnews.ua

Влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв'язку, посилаючись на їхню фіктивну шкоду

Про це йдеться в повідомленні Міністерства цифрової трансформації в Instagram, передає "ДС".

"Радіофобія — не жарт: вона все частіше стає на заваді розвитку мобільного зв'язку в Україні", — йдеться в повідомленні.

Також відомство навело приклади, коли чиновники виступають проти встановлення вишок:

- управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи;

- керівництво Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради перешкоджає встановленню базової станції біля міської клінічної лікарні;

- аналогічно діє керівництво Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району;

- в Маріуполі встановленню базових станцій перешкоджає Міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та ККП "Маріупольтепломережа".

На думку Мінціфри, ці дії чиновників не є турботою про громадян, а навпаки — через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів.

Одночасно у відомстві підкреслили, що "базові станції мобільного зв'язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин і рослин".

"Норми випромінювання базових станцій в Україні встановлені в 10-100 разів суворіше, ніж в Європі і Америці. До того ж в Україні існує спеціальний орган, який наглядає за використанням радіочастот — Український державний центр радіочастот. Одне з його завдань — регулярно перевіряти дотримання правил роботи базовими станціями", — уточнили в Міністерстві.

    Реклама на dsnews.ua