• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Землю з космосу прибули "могутні миші". NASA у захваті

Вченим вдалося блокувати білки, що відповідають за зниження м'язової маси, і зберегти силу мишачих м'язів

М'язова маса миші праворуч в чотири рази перевищувала м'язову масу звичайної лабораторної миші/Se-Jin Lee/PLOS One
М'язова маса миші праворуч в чотири рази перевищувала м'язову масу звичайної лабораторної миші/Se-Jin Lee/PLOS One
Реклама на dsnews.ua

Автор Associated Press Марсія Данн за підтримки Департаменту природничо-наукової освіти Медичного інституту Говарда Хьюза в своєму матеріалі розповів про повернення на Землю з МКС мишей-"качків", чиї м'язи можуть допомогти в майбутньому людям-астронавтам.

Вчені в понеділок повідомили, що "підкачані" "могутні миші"-мутанти зберегли свою м'язову масу за час місячного перебування на Міжнародній космічній станції і повернулися на Землю навіть ще більшими культуристами.

Отримані дані можуть допомогти в боротьбі з втратою м'язової маси і пошкодженням кісток у астронавтів під час тривалих космічних подорожей, таких як місії на Марс, а також у людей на Землі, які прикуті до ліжка або змушені використовувати інвалідні крісла.

У грудні група вчених під керівництвом доктора Се-Джин Лі з лабораторії Джексона в Коннектикуті на борту ракети SpaceX відправила 40 молодих чорних мишей-самок на космічну станцію.

У статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, Лі повідомив, що 24 звичайні миші, які не отримували лікування, в невагомості втратили дуже багато м'язової і кісткової маси. Як і очікувалося — до 18%.

Однак вісім генномодифікованих "могутніх мишей", чия м'язова маса була в два рази більше, її зберегли. Їх м'язи виявилися такими ж, як у "могутніх мишей", що залишилися в Космічному центрі Кеннеді NASA.

Крім того, ще вісім звичайних мишей, яких в космосі наділяли "могутніми м'язами", повернулися на Землю з ще більшими мускулами. Їм блокували пару білків, які обмежують ріст м'язової маси.

Реклама на dsnews.ua

Всі 40 мишей повернулися в хорошому стані на борту капсули SpaceX, яка приводнилася в січні в Тихому океані біля узбережжя Каліфорнії. За словами Лі, деяким звичайним мишам після повернення ввели препарат "могутніх мишей" і вони дуже швидко наростили м'язи, ставши сильніше родичів, яким препарат не давали.

Вчені завершили експеримент якраз в той момент, коли США зіткнулися з пандемією коронавіруса.

"Єдина хороша сторона Covid — це те, що у нас був час все дуже докладно описати і представити результати для публікації", — сказала доктор Емілі Жермен-Лі з Дитячого медичного центру Коннектикуту, дружина Лі, яка також брала участь в дослідженні. Обидва пов'язані з Університетом Коннектикуту.

Результати дослідження їх обнадіяли, проте подружжя підкреслило, що перш ніж тестувати препарат на людях з метою наростити м'язи і зміцнити кістки без серйозних побічних ефектів, потрібно ще дуже багато попрацювати.

"Пройде ще чимало років. Але взагалі-то все так і відбувається, коли ви переходите від експериментів на мишах до досліджень на людях", — сказала Жермен-Лі.

За словами Лі, експеримент дозволив виявити інші молекули і ланцюжки, які ще варто вивчити: "Очі розбігаються ... є ще стільки всього, чим ми б хотіли зайнятися". Наступний же можливий крок — відправка "могутніх мишей" знову на МКС, але вже на більш тривалий термін.

За мишами в космосі доглядали три астронавти NASA, які сканували їх організм і робили ін'єкції: Христина Кох і Джессіка Меїр, які минулої осені стали першими жінками, що вийшли у відкритий космос самостійно; а також Ендрю Морган. Їх усіх вказали як співавторів дослідження.

    Реклама на dsnews.ua