• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Порушуючи закони фізики. Чому Танос не міг клацнути пальцями

Американські інженери довели, що клацання Таноса у металевій рукавичці суперечить фізиці.

Реклама на dsnews.ua

Журналістка Smithsonian Magazine Раша Аріді описує незвичайне, але цікаве та корисне дослідження, автори якого вирішили розібратися в механізмі клацання пальцями.

Більшість не ставить під сумнів наукову достовірність того, що відбувається в кінематографічному всесвіті Marvel. Наприклад, як працюють костюми Тоні Старка або як Капітан Марвел може літати в космосі. Але дещо в "Месниках: Війна нескінченності" від Marvel Studios привернуло увагу Саада Бхамли, інженера Технологічного інституту Джорджії та його студентів.

Наприкінці фільму суперлиходій Танос клацає пальцями, одягнувши Рукавичку Нескінченності — чарівну металеву рукавичку з шістьма могутнім камінням — і знищує половину населення планети. Ця сцена викликала в інженерів питання: яка ж фізика клацання пальцем? І чи міг Танос клацнути пальцями, одягнувши гігантську рукавичку?

Відповідь негативна, як показує нове дослідження, опубліковане цього тижня в журналі Royal Society Interface. Вчені уважно вивчили питання, щоб пояснити тертя та інші механізми клацання пальцями.

"Мене зачаровувало те, як ми клацаємо пальцями, — зазначає Бхамла. — Це ж справді дивовижна фізична загадка під нашим носом, яку досі ніхто не вивчив".

Згідно з їх дослідженням, клацання відбувається з дійсно супергеройською швидкістю — всього сім мілісекунд, що в 20 разів швидше, ніж мить ока.

Використовуючи високошвидкісні камери та датчики, Бхамла та його команда проаналізували сили, що діють при здійсненні різних клацань пальцями. Вони розглянули клацання пальцями трьох різних людей і задокументували все, помістивши датчики на різні частини руки на кшталт зап'ястя чи суглоба. Учасники експерименту також одягали різні типи рукавичок та наперсток, щоб зрозуміти, як на клацання вплинуть різні предмети.

Реклама на dsnews.ua

Згідно з дослідженням, при натисканні кутове прискорення досягає 1,6 млн градусів за секунду в квадраті — майже втричі швидше, ніж метає м'яч професійний пінчер у бейсболі.

"І ось ви отримуєте дані: "Ох, нічого собі, у нас 1,6 млн градусів за секунду в квадраті, чорт забирай. Адже це насправді страшенно спритно, — каже Бхамла. — Нам потрібно зрозуміти, як нам вдається створювати таке екстремальне прискорення".

Механізм клацання пальця схожий на пружину, де вивільнення енергії відбувається швидким стиском середнього та великого пальця та їх ковзанням один про одного. Аналогічний механізм є у жаб'ячих лапок, рачка-богомола та язика хамелеона.

Коли вчені використовували гумові наперстки, виникало занадто багато тертя і енергія губилася. У той же час слизька змащена рукавичка не виробляла достатньо енергії. Але ось два оголені пальці — це ідеально.

"Нам потрібна ця золота середина, оскільки при невеликому терті виникає недостатньо енергії, — каже Бхамла. — А при занадто великому терті станеться ковзання".

Ця наукова робота, до речі, допоможе поліпшити конструкцію протезів рук людини. Крім того, вона дає уявлення про те, яку роль відіграє тертя у нашій взаємодії з повсякденними предметами, такими як розблокування смартфона за допомогою ідентифікації відбитка пальця.

Але повернемося до первісного питання.

"Результати нашого дослідження показали, що Танос не міг клацнути пальцями, закутими в металеву броню, — зазначає провідний автор статті Рагхав Ачарья, студент технологічного інституту Джорджії. — Отже, швидше за все, це просто голлівудські спецефекти, а не реальна фізика! Перепрошую за спойлер".

    Реклама на dsnews.ua