• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Святослав Ханенко: Наявність хвороби не робить людину автоматично нездоровим

Биохакер, засновник і головний лікар першої клініки биохакинга і управління здоров'ям SQLAB про здоров'я як вимірюваної категорії
Реклама на dsnews.ua

"ВД" Клініка SQLAB називає себе клінікою для здорових. Чому потрібно керувати здоров'ям, а не тільки лікувати хвороби?

- Тому що всі люди здорові, поки живі, навіть якщо у них є хвороби. Наявність хвороби не робить людину автоматично нездоровим. Здоров'я - це не статична і абсолютна категорія, а відносне і вимірюється. Ми ні в якому разі не виключаємо діагнози, але у своїй практиці виходимо за їх рамки, керуючи достатньою кількістю параметрів здоров'я, а не тільки тими, які входять в картину діагнозу, і застосовуємо значно більш широкий спектр методів впливу на здоров'я, ніж ті, які диктують протоколи лікування хвороб.

Первинний фокус на хворобах вичерпав себе. Існуюча система, орієнтована на хвороби (по дивній причині все ще називається "системою охорони здоров'я"), споживає трильйони доларів на спроби вирішення обмінних захворювань, які є основною проблемою XXI століття, - серцево-судинних (їх ускладнення - інфаркти та інсульти - забирають найбільше життів у цивілізованих країнах), онкології, діабету другого типу, проблем з опорно-руховим апаратом. Але ці проблеми не знаходять рішення, адекватного вкладеним коштам. Рівень захворюваності за цими напрямами тільки зростає.

Між тим, якщо людина має достатньо можливостей, але в першу чергу бажання проактивно займатися своїм здоров'ям, а не реактивно "гасити пожежі", можна домагатися системних результатів і ставати з віком не менш здоровими, як склався стереотип, а більш здоровими.

"ВД" У чому полягає биохакинг як система управління здоров'ям?

- Важливо розуміти, що биохакинг - це не медичний напрям, як, наприклад, кардіологія або гастроентерологія, коли медики диктують протокол діагностики та лікування. Биохакинг - це рух, який зародився 10 років тому у Силіконовій долині. Місці, де, по суті, створюється сьогоднішній і завтрашній світ, в середовищі самих продуктивних людей, які звикли брати на себе відповідальність і досягати результату. Суть биохакинга полягає в управлінні здоров'ям як проектом для досягнення в першу чергу більшої продуктивності у всіх сферах життя і тільки в другу чергу для того, щоб лікуватися від хронічних хвороб і потенційно продовжувати життя.

Ключові аспекти биохакинга: моніторинг вихідних показників здоров'я, постановка вимірюваних і позначених у часі цілей по здоров'ю, розробка і дотримання плану по досягненню цих цілей, верифікація досягнутих результатів.

Реклама на dsnews.ua

При цьому кожен биохакер сам для себе вирішує, які показники свого здоров'я він бажає моніторити і покращувати. Люди можуть це робити самостійно, а можуть вдаватися до допомоги одного або більшої кількості підрядників - доктора, лабораторії, клініки, дієтолога, психолога, реабілітолога, спортивного тренера, тренера медитацій.

Медичною спеціальністю, найбільш відповідною до биохакингу, є сімейна медицина. Сімейна медицина - це найпоширеніша в цивілізованому світі модель надання первинної медичної допомоги.

У SQLAB ми об'єднали биохакинг і сімейну медицину для допомоги людям у вимірюваному і системному управлінні персональним здоров'ям.

"ВД" Яких результатів можна досягти в клініці SQLAB з допомогою биохакинга?

- Можна измеряемо ставати здоровішими з віком, а не навпаки, як склався стереотип, з яким ми боремося. Паралельно поліпшенню здоров'я може вирішуватися дуже широкий спектр завдань: вилікування, а не лікування хронічних захворювань; проактивний, вимірювана профілактика розвитку захворювань; поліпшення продуктивності у всіх сферах життя - бізнесі, відносинах, громадської і політичної діяльності, спорті; потенційне продовження життя; покращення якості життя і задоволеності.

"ВД" Які інші види послуг пропонує клініка SQLAB?

- По-перше, саме комплексне і детальне обстеження здоров'я (від 2 тис. параметрів по дев'яти блокам) для визначення вихідних параметрів, постановки цілей і розробки плану поліпшення здоров'я. По-друге, асистанс - безперервне ведення сімейним лікарем для реалізації плану оздоровлення і досягнення запланованих результатів: допомога в реалізації домашніх призначень, організація додаткових методів діагностики і лікування, верифікація результатів. По-третє, оздоровчі візити - 2,5-часові блоки оздоровчих процедур для поліпшення здоров'я з допомогою зовнішнього впливу (крапельниці, фізіотерапія, мануальні практики). По-четверте, нейрофидбек - інструментальна методика поліпшення роботи головного мозку. Нарешті, в‑п'ятих, контрольні чек-апи для верифікації досягнутих результатів (входять в послугу асистанс).

    Реклама на dsnews.ua