• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Топ-25 лідерів диджитализации

"ВД" продовжує серію фірмових рейтингів
Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Один з найважливіших трендів нашого часу - перехід на цифрові технології. Від успіхів у цьому напрямку безпосередньо залежить конкурентоспроможність компаній та всієї національної економіки.

Продовжуючи серію фірмових рейтингів "ВД", ми представляємо топ-25 українських компаній - лідерів диджитализации. В рейтинг включені як компанії, що спеціалізуються на випуску цифрової продукції та надання цифрових послуг, так і компанії з різних галузей економіки, успішно реалізують програми диджитализации і впроваджують цифрові технології у свою повсякденну діяльність.

При відборі враховувалися масштаби діяльності у сфері диджитализации, її важливість для посилення технологічного потенціалу України, а також обсяги відповідних інвестицій - уже здійснених і запланованих. Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широкий галузевий спектр бізнесу. Також, складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити, що ці компанії зміцнюють конкурентоспроможність української економіки. Тому представляємо лідерів диджитализации в алфавітному порядку.

AgriChain

Компанія була заснована в 2017 р. агрохолдинг "Астарта-Київ". AgriChain - це команда, яка займається розробкою програмного забезпечення (єдиного інформаційного порталу з управління агробізнесом) для великих і середніх агрокомпаній.

На сьогоднішній день доступні наступні модулі порталу: з управління земельним банком; планування та управління виробничою програмою підприємства; моніторингу посівів, аналізу та прогнозування врожайності; управління складськими процесами і логістикою підприємства; конструктор бізнес-процесів.

Реклама на dsnews.ua

До кінця року очікується реліз нових IT-модулів: управління логістикою ТМЦ та готової продукцією; система консолідованих звітів; система управління технікою і ремонтами.

Завдяки ефективним бізнес-рішень вже укладені комерційні контракти на покупку модулів системи.

EPAM

Компанія EPAM - відомий світовий розробник програмного забезпечення. Одна з найбільших команд у складі EPAM - українська. EPAM має більше 20 років досвіду в організації віддаленої роботи і співпраці фахівців. Цієї весни багато компанії вперше зіткнулися з новим викликом - організацією ефективної дистанційної роботи. І EPAM допомагає їм адаптуватися до нових вимог часу, надавши набір інструментів під назвою Remote By Design. Ця ретельно протестована гнучка система дозволяє компаніям продовжувати ефективно вести свою діяльність у дистанційному форматі. Набір сервісів і рішень Remote By Design передбачає впровадження комбінованої моделі дистанційної роботи, де команди зможуть спільно працювати в домашніх умовах. І головне - безпечно, надійно, передбачувано і продуктивно.

IDS Borjomi Ukraine

IDS Borjomi Ukraine - провідний національний виробник, експерт в питаннях якості природних мінеральних вод. Компанія створила додаток mywatershop, яке не має аналогів в Україні по пристрою і обсягу даних. mywatershop - це безкоштовне мобільний додаток для швидкого і зручного замовлення питної води торгових марок "Аляска", "Моршинська", "Миргородська", "Боржомі", "Аква Няня".

Гордістю IDS Borjomi Ukraine є легкий і функціональний мобільний додаток Waterbalance, яке допомагає людям стежити за водним балансом організму, виходячи з індивідуальних параметрів: росту, ваги, віку і способу життя, а також враховуючи розклад і режим дня. Це одне з кращих додатків в світі в своєму сегменті. Воно адаптовано для 27 країн, і у нього понад 2 млн установок.

Linkos Group

Linkos Group - українська IT-команда, яка допомагає підприємствам України позбавлятися від паперової тяганини з документами. Це перша компанія в нашій країні, яка запропонувала продукт для обміну електронними документами. Завдяки індивідуальним підходам компанії при створенні своїх програм продукти Linkos Group вибирають більш 80% підприємств України.

У портфель брендів входять: програма для звітності та документообігу - M.E.Doc; веб-сервіс СОТА для малого і середнього бізнесу; підсистема для обміну первинними документами з 1С - FlyDoc; електронний підпис від ЦСК "Україна"; платформа, що забезпечує роумінг між усіма софтами на ринку, - ПТАХ. Фахівці компанії не тільки розробляють IT-рішення, але і навчають роботі в них клієнтів, бізнес-партнерів, а також студентів фінансових і бухгалтерських спеціальностей у більш ніж 70 вищих навчальних закладах України.

L'oréal Україна

L'oréal - провідна BeautyTech-компанія в світі. Вона створює не тільки технологічні рішення для поліпшення споживчого досвіду, такі як Modiface, Skinconsult, Spotscan, Perso, але і рішення, спрямовані на оптимізацію процесів всередині компанії. В роботі компанія використовує сучасні інструменти для обміну, зберігання даних. Аналітики і діджитал-фахівці використовують програми для аналізу великих масивів даних і формування відповідей - це спрощує роботу і скорочує час на обробку інформації людським ресурсом. Також автоматизовано процес створення замовлень з постачальниками, оплати рахунків і ведення звітності.

Крім цього, кожен працівник може знайти будь-яку інформацію про компанії на внутрішньому сайті і легко зв'язатися з колегами з будь-якого девайса (телефону, ноутбука, планшета), використовуючи режим онлайн-конференції та інші можливості Microsoft Teams.

Microsoft Україна

В українському офісі Microsoft працюють близько 70 осіб, у тому числі фахівці, що володіють досвідом у розробці та впровадженні хмарних рішень для міжнародних компаній. "Microsoft Україна" допомагає успішно пройти цифрову трансформацію як бізнесу, так і державним установам. Партнери компанії "Microsoft Україна" - це ІТ-компанії з сильною експертизою в сервісах, продуктах і технологіях Microsoft, підтвердженої відповідною сертифікацією. Вони впроваджують і адаптують хмарні рішення корпорації під потреби компаній-клієнтів, враховуючи особливості конкретних галузей і специфічних бізнес-процесів. Microsoft багато інвестує в навчання співробітників українських партнерів. Навчання проводять фахівці українського офісу, так і фахівці з Європи та США. Також у Microsoft є безліч програм та конкурсів для підтримки українських стартапів.

Moneyveo

Moneyveo - сервіс, завдяки якому українці вирішують свої фінансові питання "тут і зараз". Завдання сервісу - надавати швидку фінансову допомогу без особистих візитів в офіси та довгих очікувань. Для заповнення заявки на кредит в Moneyveo потрібен лише доступ до інтернету та дані клієнта, а для отримання коштів - банківська карта, на яку будуть зараховані гроші.

Moneyveo приймає заявки цілодобово і без вихідних. Середній час оформлення заявки - вісім хвилин. Прийняття рішення за заявкою повністю автоматизовано. Унікальна технологія обробки даних виключає людський фактор і підвищує шанси клієнта отримати кредит.

Компанія гарантує захист персональних даних клієнта. Високий рівень захисту фінансових операцій підтверджується міжнародними сертифікатами безпеки Comodo SSL і PCI DSS Service Provider Level 1.

У квітні Moneyveo вийшла на ринок Азії: компанія запустила кредитування у В'єтнамі. Перші видачі зробили на другий день після запуску, а через кілька тижнів деякі клієнти повністю закрили кредити.

SQLAB

Перша в Україні клініка биохакинга і управління здоров'ям SQLAB - це клініка інноваційної медицини, яка спеціалізується на вимірі і управлінні кількістю здоров'я. SQLAB детально обстежує більше 2000 параметрів своїх пацієнтів по дев'яти основних блоках: генетика, молекулярна здоров'я, клітинне здоров'я, функціональне здоров'я, стан внутрішніх органів, здоров'я шкіри, спосіб життя, ментальне здоров'я і цілі людини. Так формується відправна точка для роботи зі здоров'ям. Це великий обсяг роботи: п'ять годин на збір даних, потім сорок годин на їх аналіз і розроблення оздоровчої програми. У підсумку виходить документ на більш ніж 200 сторінках, складається з фактів і ілюстрацій картини здоров'я пацієнта. І це тільки початок шляху. Лікарі SQLAB супроводжують клієнта від скринінгу до досягнення встановлених і узгоджених цілей по здоров'ю.

Syngenta

Три роки тому компанія Syngenta обрала одним зі своїх стратегічних напрямів розвиток цифрових технологій і цифрової агрономії. За цей час вдалося реалізувати кілька інноваційних проектів, у тому числі запуск завчасних повідомлень про можливі захворювання рослин з рекомендаціями по їх усуненню, сервіс розширеного цифрового моніторингу і оцінки ризиків в агрономії, сервіс індексного страхування. Кожен з цих сервісів використовує комплексні математичні моделі виникнення подій, погодні дані з різних джерел, інноваційні підходи в діагностиці та безліч інших важливих даних і чинників.

Завдяки співпраці Syngenta з українським стартапом Cropio не тільки імениті агрохолдинги, а й звичайні українські сільгоспвиробники змогли скористатися новими додатками, що дозволяють безпосередньо в полі аналізувати супутникові знімки, виявляти проблемні зони і на їх підставі робити комплексні звіти про стан посівів.

TEDIS Ukraine

TEDIS Ukraine - одна з провідних українських компаній з надання логістичних послуг у сфері споживчих товарів. Модель розвитку TEDIS Ukraine полягає в тому, що компанія розширює портфель і канали, в яких обслуговує клієнтів, і покращує якість обслуговування.

Для взаємодії з клієнтами компанія застосовує різні канали спілкування: Telegram, Facebook, форми зворотного зв'язку на сайті, які використовують омниканальную модель. Щоб зробити омниканальной також і модель продажів, TEDIS Ukraine впроваджує програмний продукт, який всі взаємодії з клієнтами зводить в єдину базу. Мова йде, зокрема, про B2B-порталі для прийому замовлень, який дозволяє точно ідентифікувати клієнта, з якого б каналу він не прийшов, а також надати кожному клієнту однаковий якісний сервіс в "одному вікні".

TIS

ТІС - найбільший морський транспортний вузол. У 2019 р. обробив рекордні для українських портів 33,17 млн тонн. Вважається самим технологічним морським портом країни. Системно працює над модернізацією та закупівлею нового обладнання, впровадженням прогресивних технологій і цифровізацією роботи. Впровадив власну електронну систему порту, завдяки якій контейнерні вантажі можна оформити зі смартфона всього в кілька кліків.

Ініціатор проекту індустріального парку iPARK в порту "Південний". Його мета - створити умови для залучення інвесторів під проекти з області промислового виробництва, складської нерухомості, логістичної інфраструктури.

WOG

Мережа автозаправних комплексів WOG розширює можливості свого мобільного додатку PRIDE. Компанія ввела великий розділ для B2B клієнтів, що використовують паливні картки WOG. Таким чином, оператор об'єднав сервіси для B2C і B2B в одному додатку. Додавши свою карту в додаток, тепер користувач бачить дашборд за нею - залишки, ліміти, доступні види палива і сервіси. Крім того, клієнтам немає необхідності носити з собою пластикову карту - сервіс робить доступним використання QR-коду паливної картки. Ну і нарешті, клієнти B2B зможуть заправлятися, не виходячи з авто, за допомогою послуги WOG PAY. Паралельно з цим ІТ-команда WOG створила цілком новий веб-кабінет для клієнтів B2B. Це те місце, де здійснюється все управління паливними картками. А з березня в додатку PRIDE від WOG з'явилася можливість оформити страховку ОСАЦВ на своє авто.

Дарниця

Фармацевтична компанія Дарниця з 1998 р. є лідером в Україні за обсягом продажів ліків у натуральному вираженні. За підсумками 2019 р. частка Дарниці склала 13,76%. Портфоліо компанії - 280 найменувань готових лікарських засобів. Стратегічні напрямки - кардіологія, неврологія і вирішення проблем болю. Продукція Дарниці експортується в 16 країн світу. У 2019 р. компанія на 10,3% збільшила чистий дохід від реалізації продукції і на 30% - чистий прибуток.

У Дарниці побудована гібридна ІТ-інфраструктура, використовуються хмарні технології, оцифрований процес управління життєвим циклом лікарського засобу. У 2019 р. інвестиції в діджиталізацію склали понад 1,1 млн євро. Для реалізації стратегії розвитку цифрового Дарниця залучає найкращі українські компанії та співпрацює зі світовими лідерами в області цифрових рішень - Infopuls, Microsoft, SAP, Open Text і Stratesys.

Датагруп

"Датагруп" - всеукраїнський оператор зв'язку для бізнесу та дому. Крім основних телеком-послуг компанія надає комплекс послуг з кібербезпеки - DataProtect. У грудні 2019 р. "Датагруп" знову підтвердила статус однієї з найбільш захищених інформаційно компаній України - організована в компанії система управління безпекою відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 27001:2013.

Сьогодні "Датагруп" пропонує сервіси для організації системи безпеки як зовнішньої, так і внутрішньої інфраструктури. Компанія активно розвиває DataProtect, в який входить захищений вузол інтернет-доступу, SOC (Security Operations Center), захист від DDoS-атак та ін. "Датагруп" розробляє індивідуальні рішення, щільно співпрацюючи як з приватними компаніями, так і з держсектором.

У червні 2019 р. "Датагруп" анонсувала проект по впровадженню bpm-платформи Creatio на базі продуктів Terrasoft. Завдяки цьому проекту вдалося автоматизувати всі етапи роботи з корпоративними клієнтами і об'єднати в єдину IT-платформу управління взаємодією з клієнтами (CRM), технічний супровід продажів (NTS) та обслуговування клієнтів (Service Desk).

ДТЕК

ДТЕК першим в українській енергетиці почав системну цифрову трансформацію напрямків бізнесу. Вона охопила усі основні виробничі та адміністративні процеси в компанії: видобуток газу і вугілля, виробництво і дистрибуцію електроенергії, логістику і закупівлі, клієнтські сервіси і управління персоналом, а також поновлювані джерела енергії.

Для цього в 2018 р. була створена довгострокова програма цифрової трансформації MODUS. Вона передбачає проекти з горизонтом від трьох років в сферах аналізу великих масивів даних, машинного навчання, промислового інтернету речей, інструментів віртуальної реальності, безпілотних літальних апаратів. MODUS базується в новому кампусі інноваційного парку Unit.City в Києві.

Одним з яскравих результатів першого року роботи програми стала побудова підземної інфраструктури зв'язку (Wi-Fi ) на глибині 500 м в шахті. Це перший подібний проект в Україні і один з найперших у Європі.

Кернел

Діджитал-історія агробізнесу в "Кернел" починалася з окремих елементів, які об'єднані тепер в єдину інноваційну екосистему сучасного агровиробництва DigitalAgriBusiness. Сьогодні 100% полів компанії покриті якісними RTK-сигналами, які є основою для точного землеробства, і моніторяться з допомогою супутникових знімків, коптеров, а також ІТ-інструментів, з якими працюють агрономи безпосередньо у полях. Дані цього моніторингу автоматично зберігаються в базі даних і стають основою для ефективного і своєчасного прийняття рішень і візуалізації за допомогою аналітичного GIS-порталу. Цей ресурс - один з ключових факторів успіху. У ньому зібрана вся інформація про процеси, що відбуваються в полях.

Робота агронома дуже змінилася: немає потреби постійно бути в полі. Він збирає необхідну інформацію, а система рекомендує йому прийняти правильне рішення про внесення добрив або початку посівної.

Київстар

Київстар активно інвестує в розвиток технології 4G, забезпечуючи появу нових послуг для своїх клієнтів на базі якісного інтернету. У з'єднанні з хмарними сервісами від стратегічного партнера Київстар - Microsoft - компанія пропонує комплекс рішень для бізнесу, об'єднаних за принципом "Офіс там, де ви". Це інструменти і сервіси, які дозволяють:

* організувати дистанційну роботу офісних співробітників, зберігаючи при цьому загальний доступ до проектів, робочим завданням, документів і забезпечуючи комунікації в голосових і відеочатах;

* перевести на віддалену роботу контакт-центри і відділи продажів за допомогою функціоналу віртуальної мобільного АТС;

* замінити паперовий документообіг компаній електронним в системі Star.Docs і підписувати документи онлайн прямо з телефону з сервісом Mobile ID;

* забезпечити віддалене керування пристроями з М2М-картами за допомогою Центру управління IoT.

Такі рішення допомагають бізнес-компаніям бути гнучкими в управлінні, вільніше розпоряджатися своїм часом та ресурсами, не залежати від фізичного офісу.

Люксоптика

Люксоптика продовжує боротися за зір - онлайн і офлайн. Щоб привчати українців піклуватися про здоров'я очей, спільно з креативним агентством Banda компанія створила "прийом лікаря" в Instagram. І це спрацювало! Instoptica - перший тест для перевірки зору в Instagram Stories. За півроку перевірили зір онлайн 2,69 млн українців, а рівень офлайн-перевірок зору виріс на 25%. Цей проект отримав золото на Epica International Awards - міжнародному фестивалі в Амстердамі - і три золота на Effie Awards в Україні.

В турботі про зайнятої молоді Люксоптика, агентство Banda і ffface.me пішли далі: вже розробили дві Instagram-маски, які допомагають розслабитися і вберегти зір від погіршення. Якщо корисні вправи робити лінь, можна піклуватися про здоров'я, граючи. Маски тримають очі в тонусі, а найактивніші учасники отримують приємний бонус - купон на безкоштовну перевірку зору в Люксоптике.

Метінвест Діджитал

Метінвест Діджитал відповідає за цифрову трансформацію Групи Метінвест. Надає повний спектр ІТ-послуг за трьома ключовими напрямами: Operations (інфраструктура, ІТ-системи, кібербезпека та підтримка), Solutions Delivery (автоматизація і створення додаткової цінності для бізнесу), Innovations (прототипування інновацій в рамках власного R&D/Co-Innovation Lab). Метінвест Діджитал - сертифікований партнер Microsoft (Gold Partner) і SAP (Silver Partner).

У травні 2020 р. в рамках ІТ-стратегії Групи компанія завершила найбільшу міграцію наземної інфраструктури понад 30 підприємств Метінвесту в Україні, Європі та США на хмарну платформу Microsoft Azure. Перехід у хмару дозволить Метінвест Діджитал більш ефективно впроваджувати інноваційні рішення на базі технологій Industry 4.0, такі як промисловий інтернет речей, штучний інтелект, машинне навчання, комп'ютерне зір, цифрові двійники, системи управління виробництвом і багато інших.

Міністерство цифровий трансформації України

У вересні 2019 р. Минцифра представив бренд цифрового держави - "Дія" і поставила мету оцифрувати 100% послуг, які надає держава. Для цього створено держпідприємство "Дія", основним завданням якого є розробка і оцифровка послуг для порталу та мобільного додатку.

Зараз вже працює ціла сім'я сервісів "Дія". Портал "Дія" - онлайн-сервіс державних послуг, де все швидко, чітко і зрозуміло. Тут можна отримати послугу там і тоді, коли потрібно. Додаток "Дія" - мобільний додаток з електронними документами та даними про людину з реєстрів. "Дія. Цифрова освіта" - портал з онлайн-курсами: базовий по цифрової грамотності для вчителів і для батьків "Онлайн-безпека дітей". "Дія. Бізнес" - портал на допомогу малому і середньому бізнесу. В майбутньому центрами "Дії" стануть центри надання адміністративних послуг у кожному куточку України.

Нафтогаз України

НАК "Нафтогаз України" перерахувала в промислову експлуатацію систему SAP S/4HANA. Це інноваційна платформа для комплексного управління процесами компанії, яка може розширюватися і повністю охопити всі бізнес-процеси Групи Нафтогаз. На сьогодні "Нафтогаз", АТ "Укртранснафта" та ДП "Укравтогаз" вже ведуть свої господарські операції в єдиній системі. Бізнес-процеси цих компаній підпорядковуються загальним правилам, використовують загальні довідкові дані, що дозволяє оцінювати бізнес з однієї комплексної позиції. Компанії використовують систему SAP S/4HANA для проведення закупівель матеріалів та послуг, платежів контрагентам, відвантаження продукції, бухгалтерських операцій, формування податкових накладних та декларацій, контролю виконання бюджетних лімітів. Впровадження системи зайняло всього сім місяців і було виконано силами ТОВ "Нафтогаз Цифрові Технології" без залучення сторонніх підрядників.

ПУМБ

ПУМБ - найбільший український банк з приватним капіталом, який вже 28 років стабільно працює на банківському ринку України. Інтернет-банкінг " ПУМБ Online дозволяє вибирати зручний вид доступу (телефон або комп'ютер) та безпечно керувати грошима. Онлайн-банкінг дозволяє відкрити і поповнювати депозит, сплачувати кредит, оплачувати комунальні послуги, здійснювати оплати за номером рахунку і картки.

З квітня клієнтам ПУМБ доступний валютообмін в мобільному додатку ПУМБ Online. Купити онлайн можна три найбільш популярні валюти - долари США, євро та польські злоті. Власники кредитних карток ПУМБ можуть купувати валюту онлайн також за кредитні кошти.

Банк також розвиває дистанційні канали обслуговування для підприємців. Незамінним у повсякденній діяльності для малого та мікробізнесу став ПУМБ Online для підприємців, що об'єднав в собі ряд корисних послуг: консультації з юридичних, бухгалтерських і питань ЗЕД, сервіс швидкої перевірки контрагента та надсилання податкової звітності онлайн. Банк першим в Україні запустив новий продукт, що передбачає для СПД ще й дистанційне відкриття рахунку.

Укрлендфармінг

Група компаній Ukrlandfarming активно розробляє і впроваджує IT-технології. Перший такий проект реалізується з 2013 р. Унікальна система телеметрії збирає дані з усієї сільськогосподарської техніки компанії і будує документообіг, а також здійснює контроль над товарно-матеріальними цінностями: ПММ, мінеральними добривами, засобами захисту рослин (ЗЗР). З 2015 р. впроваджується і вдосконалюється унікальна розробка Ukrlandfarming - система контролю вивезення врожаю з полів на елеватори.

Компанія отримує повну картину кожної культури по кожному регіону - з урожайністю, технологією, часом посіву і збирання, даними по агрегатам, внесеним ЗЗР та минудобрениям. Це дозволяє чітко відстежувати причинно-наслідковий зв'язок між змінами в технології вирощування культур і зміною врожайності.

Також Ukrlandfarming має власний флот дронов і має цифровими картами всіх своїх полів, створеними на основі даних від дронов і супутникових знімків. Це дозволяє агрономам швидко виявляти й усувати проблеми.

УкрАВТО

Корпорація "УкрАВТО" має більше 55 автосервісних центрів, що забезпечують клієнтам високоякісне оперативне обслуговування з використанням найсучасніших технологій. Зараз УкрАВТО запроваджує в своїх автоцентрах систему диспетчеризації сервісних процесів. Це досить складне рішення в розробці, але дуже простий в експлуатації для працівника будь-якого рівня.

Крім того, нещодавно компанія запустила новий сайт. Ще на етапі розробки було поставлено за мету зробити не просто гарну картинку, а інструмент діалогу з клієнтом. Сьогодні будь-який клієнт УкрАВТО може з легкістю знайти необхідний йому автоцентр, залежно від локації і бренду автомобіля, записатися онлайн, прорахувати вартість обслуговування і багато іншого. Введена ідентифікація клієнта за номером мобільного телефону СМС-підтвердженням. Тепер необов'язково носити з собою карту системи лояльності для отримання знижки.

Укргазбанк

В умовах карантину державний Укргазбанк запустив для українців віртуальну картку. Без візитів до банку, без необхідності заповнення безлічі документів і ніякого пластику - лише кілька кліків в мобільному додатку "ЭКОбанк онлайн", і віртуальна карта готова до розрахунків.

Крім своєї очевидної екологічності та легкості у використанні й замовленні, карта стане в нагоді клієнтам, які будуть купувати валюту онлайн - гроші відразу будуть зараховані на рахунок в залежності від його валюти. Більш того, курс купівлі валюти в додатку "ЭКОбанк онлайн" завжди вигідніше, ніж в касі банку. Ця віртуальна карта доступна до замовлення в додатку в трьох валютах: гривня, долар США і євро. На залишок коштів будуть нараховуватися 12% річних у гривні, 1,5% річних у доларах США і 0,1% річних в євро. Карта активована і готова до розрахунків уже відразу в додатку, вона дозволяє знімати кошти в іноземній валюті безкоштовно і максимально безпечна для розрахунків в інтернеті.

    Реклама на dsnews.ua