• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Вертоліт Ingenuity встановив два нових рекорди на Марсі

Дрон-вертоліт Ingenuity ("Геніальність") з марсохода Perseverance ("Завзятість") в неділю, 25 квітня, встановив рекорди по дальності і тривалості польоту в атмосфері Марса

Ingenuity
Ingenuity / Nasa.gov
Реклама на dsnews.ua

Вертоліт піднявся на п'ятиметрову висоту над поверхнею Червоної планети, як і під час двох перших польотів, і подолав рекордні 50 метрів, передає "ДС" з посиланням на сайт NASA.

Під час польоту був встановлений новий швидкісний рекорд — максимальна швидкість апарату досягала 2 м/с.

Під час польоту оператори здійснили перевірку відеокамер і програмного забезпечення вертольота. Четвертий політ Ingenuity повинен відбутися через кілька днів.

Як повідомляла "ДС", космічний апарат Рerseverance, що знаходиться на Марсі, отримав зразки кисню з атмосфери Червоної планети.

Нагадаємо, в понеділок, 19 квітня, на Марсі вдалося запустити дрон-вертоліт Ingenuity ( "Геніальність") з марсохода Perseverance ( "Завзятість").

Спочатку пробний політ Ingenuity був запланований на 11 квітня. Однак його перенесли через проблеми зі сторожовим таймером системи управління, які призвели до провалу тесту на сильну розкрутку гвинтів. 19 квітня о 9:31 за Києвом дрон здійснив свій перший політ на Марсі. Підтвердження у вигляді телеметричних даних і знімка тіні дрона, зробленого навігаційної камерою, а також знімків з ровера, прийшло на Землю через 4 години.

Завдяки Ingenuity інженери підтвердили, що безпілотник справді може літати в розрідженій атмосфері Марса.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua