• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Народні прикмети: чому 10 липня дощ дуже небажаний

Реклама на dsnews.ua

У церкві 10 липня традиційно вшановують памʼять Самсона — сина благочестивих і заможних римлян. Селяни в цей день починали сінокіс

Самсон свого часу отримав хорошу освіту і вивчав лікарську справу. Маючи добре серце, він безоплатно допомагав хворим людям. Коли батьки Самсона померли, то він звільнив усіх рабів, а гроші роздав бідним та нужденним. Бог побачив благі справи Самсона і нагородив його даром чудотворення, пише Depo.ua.

У той час країною керував імператор Юстиніан, який важко захворів, він покликав цілителя Самсона, звернувшись до нього за допомогою. Самсону варто було тільки доторкнутися до хворого місця — і Юстиніан став здоровим. Імператор вирішив щедро нагородити Самсона, але він від подяки відмовився і попросив просто побудувати лікарню і притулок для знедолених. Після цього сам Самсон став керувати лікарнею і притулком, до кінця життя допомагаючи оточуючим.

У цей день, за традицією, починався сінокіс, і перед початком роботи до святого покровителя зверталися з проханням не посилати на землю дощ, аби можна було прибрати і висушити трави спокійно. На луки виходили в ці дні буквально всі дорослі, які косили, діти і люди похилого віку розстеляли траву для просушування, всіляко допомагали.

У деяких регіонах 10 липня було заведено приводити коней до церкви та окропляти їх святою водою. Робилося це перед повторним розорювання полів. Якщо на Самсона було сухо, то проводили полив дерев.

Народні прикмети на 10 липня:

Дощ на Самсона — дощі будуть постійно йти аж до самого Бабиного Літа

Кучеряві хмари 10 липня пливуть з північної сторони, то це віщує посуху. Якщо хмари пливуть із Заходу, то буде погана погода.

Сіно зеленого кольору на Самсона — буде багато гречаної каші. Чорне сіно 10 липня віщує багатий рік на пшоняну кашу.

На листі кінського щавлю зʼявилися липкі крапельки соку — прикмета того, що за два дні піде дощ.

    Реклама на dsnews.ua