• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Чистки Пасічника. Навіщо "міністра ЛНР" посадили на підвал і поміняли "омбудсмена"

З правами людини в окупованій Луганщині тепер повний порядок — новим "омбудсменом ЛНР" стала протеже "генпрокурора ЛНР"

Глава "ЛНР" Леонід Пасічник/lug-info.com
Глава "ЛНР" Леонід Пасічник/lug-info.com
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Несподівана зміна "омбудсмена"

Весь тиждень російську окупаційну адміністрацію в Луганську відверто лихоманило, хоча починалася нова хвиля чисток серед топ-колаборантів в ОРЛО абсолютно буденно і непрезентабельно. З того, що 5 жовтня "парламент ЛНР" провів одне чисто формальне, на перший погляд, призначення — "уповноваженого з прав людини". Раніше такої позиції "омбудсмена" не було в ОРЛО, на відміну від ОРДО, де в цьому кріслі давно сидить донецька колаборантка Морозова, відома своєю безпосередньою участю практично у всіх обмінах утримуваними особами.

Де-факто ж в цих обмінах луганською "колегою" Морозової завжди виступала дуже "правильна" для всіляких постановок російських і містечкових пропагандистів Кобцева. Таким чином, коли в травні цього року псевдодепутати взяли "закон про уповноваженого з прав людини в ЛНР", її готували в "омбудсмени" автоматично. Але не тут-то було — омбудсменом раптом стала не Кобцева, а якась Сердюкова, до останнього часу "заступник начальника відділу з нагляду за дотриманням законів військовими підрозділами і органами державної безпеки управління по нагляду за додержанням законів у воєнній сфері генпрокуратури ЛНР".

Здавалося б, дрібниця якась, але, як з'ясували в "Східній правозахисній групі", Кобцева постраждала за свій довгий язик — вона домовилася до того, що стала в вузьких колах ратувати за зміщення самого ватажка російської окупаційної адміністрації в ОРЛО Пасічника. Так що її опала виявилася закономірною, а за її місце "омбудсмена" мертвою хваткою вхопився "генпрокурор ЛНР" Горенко, посватав відповідати за "права людини" в окупованій Луганщині свою протеже Сердюкову.

Підвал для старого подільника Пасічника

Втім, падіння Кобцевої виявилося лише "квіточками" кадрових пертурбацій в ОРЛО. "Ягідки" з'явилися у всій красі 7 жовтня: в луганських соцмережах блискавично розлетілася інформація, що "високопоставленого чиновника підозрюють у шпигунстві на користь України, за що йому загрожує до 20 років тюремного ув'язнення". У той же день з сайту "Совміну ЛНР" зникли згадки про двох "міністрів" — "в.о. голови мінтопенерговугілля ЛНР" Трофименко і "міністра інфраструктури і транспорту ЛНР" Басова. І є всі підстави вважати, що в якості "шпигуна" на підвалі виявився саме Басов.

Реклама на dsnews.ua

До того, як стати "главою міністерства", цей персонаж був фактично правою рукою Пасічника в "МГБ ЛНР", а до весни 2014-го обидва цих зрадника служили разом в луганському облуправлінні СБУ. Чи відбувся якийсь особистий конфлікт між Пасічником та Басовим, або відправити останнього на підвал було зазначено понад (безпосередньо з Луб'янки), поки неясно. Хоча те, що відбувається, може спровокувати далекосяжні процеси, як це було з попередником Пасічника Плотницьким, які не зумів восени 2017-го порозумітися з "главою МВС ЛНР" Корнетом, який і став головною ударною силою в антіплотницкому перевороті.

Правда, прості жителі Орлоя в своїй масі не стільки цікавилися всієї цієї кадрової метушнею в коридорах місцевої "влади", скільки готувалися до триденного блекауту, який ця сама "влада" влаштувала під кінець тижня у всій квазіреспубліці, якраз з 8 по 10 жовтня. І крім відсутності електрики на той же період було повсюдно вимкнено водопостачання, а також пропала будь-який мобільний зв'язок та інтернет. Пояснювалося ж подібне знущання над населенням дуже просто — ремонтними роботами на високовольтній лінії 500 кВ, що йде з Ростовської області РФ, "Шахти — Перемога", яка як раз і живить електрикою захоплені Росією райони української Луганщини.

Стрибок цін на ритуальні послуги

Ще одна топ-тема актуальних обговорень в окупації все та ж — тотальний колапс місцевої охорони здоров'я на тлі осінньої хвилі пандемії коронавірусу, яка в ОРЛО на минулому тижні посилилася вищезазначеним блекауту, адже світло там пропало не тільки в звичайних будинках, але і в місцевих лікарнях. Що ж стосується ОРДО, то добова смертність від COVID-19 в Донецьку і околицях росте, як на дріжджах, навіть в регулярних зведеннях "МОЗ ДНР". За явно заниженою статистикою, показники досягли 80-90 смертей на добу, хоча в реальності все набагато гірше. Причому об'єктивно оцінити масштаби коронавірусної катастрофи в окупованій частині Донбасу, по суті, нікому.

Мешканці Донецька на минулому тижні стали фіксувати величезні черги не тільки "швидких" до місцевих лікарень, а й у моргів — черги з катафалків з написом "ДП" Ритуал "(це такий похоронний монополіст в ОРДО). А саме надання ритуальних послуг і ціни на поховання на кладовищах одномоментно злетіли в три рази. Так що похорон навіть без поминок в окупованих районах Донеччини тепер стартують з суми в 45 тис. рублів.

На такому вбивчий тлі як справжня насмішка прозвучав анонс проведення 14 жовтня в Донецьку концерту російського співака Газманова. Причому не безкоштовного, як це було пару-трійку років тому, а від 1 тис. до 4,2 тис. руб. за квиток в "Центр слов'янської культури". Між іншим, гонорар за цю донецьку гастроль давно протухлої "зірки" також відомий — за один концерт Газманов отримає 2,5 млн рублів. Теж свого роду ритуальні послуги — концерт анонсується "для підняття патріотизму в ДНР і віри в російське майбутнє республіки"...

    Реклама на dsnews.ua