• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Корона" вже тисне. Коли Путін зіллє Пушиліна під приводом двосторонньої пневмонії

Відчуваючи наближення пушилінського кінця, особливо активізувався Ходаковський — ключовий конкурент за місце донецького гауляйтера Кремля

Олексій Муратов і Денис Пушилін /denis-pushilin.ru
Олексій Муратов і Денис Пушилін /denis-pushilin.ru
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

COVID-тривога

Поки тема сьогоднішнього голосування на місцевих виборах затьмарила в Україні дискусії з приводу триваючої пандемії коронавірусу, жителів окупованої частини Донеччини і Луганщини через брак передвиборчої альтернативи актуальна COVID-тривога накрила, що називається, з головою. Втім, для такої коронавірусної паніки є по-справжньому вагомі підстави.

Адже катастрофічну епідеміологічну ситуацію на захоплених Росією територіях визнали навіть у прикордонуправлінні ФСБ по Ростовській області, начальник якої Сергій Кудряшов на минулому тижні публічно назвав ОРДЛО одним з головних каналів поширення в РФ COVID-19. Після чого багато зробили закономірний висновок — Москва готується остаточно закрити свій кордон з окупованими нею ж районами Донбасу.

Ну а самі російські окупаційні адміністрації і в Донецьку, і в Луганську продовжують годувати місцевих жителів казками про сотні мільйонів рублів, які ось-ось поллються з Росії на «медичне обладнання та препарати для діагностики та лікування коронавірусної інфекції». Тим часом не в теорії, а на практиці в ОРДО вже залучили для боротьби з епідемією понад 700 студентів місцевих медвузів, якими компенсують брак медперсоналу в місцевих лікарнях, перепрофільованих під прийом пацієнтів з коронавірусом. Паралельно в «мінохоронздоров'я ДНР» стали відкрито говорити про підготовку стадіонів та інших спортивних споруд для розміщення в них спеціальних COVID-госпіталів.

А в ОРЛО поліцаї з «МВС ЛНР» влаштовують справжні рейди для виявлення порушень масочного режиму в громадському транспорті. Поки пасажирів за відсутність маски на обличчі або її неправильне носіння просто висаджують з маршруток, автобусів і тролейбусів, але їх водіїв чекають за це штрафи в тисячу рублів. При цьому «мінохоронздоров'я ЛНР» вже не може приховати масштабних цифр захворювань на пневмонію, якою зазвичай прикривають тут реальну коронавірусну статистику.

"Корона" вже тисне

Реклама на dsnews.ua

Так ось, за словами «головного санітарного лікаря ЛНР» Дмитра Докашенка, на ввіреній йому території щотижня фіксується до 1,4 тис. випадків захворювання на пневмонію. Зате, як повідомив Telegram-канал «Таємниці Луганської республіки», в день від пневмонії помирають тільки в одному Луганську від 43 до 62 осіб.

І серед померлих останнім часом — цілий ряд знакових луганських персонажів. Наприклад, слідом за «гімнотворцем ЛНР» Юрієм Дерським двостороннє запалення легенів віднесло в інший світ місцевих пропагандистів Миколу Северина (колишній головний редактор газети «Ракурс», відомий своєю активною підтримкою окупантів) і Віталія Сумкина (засновник сепаратистського рупора «Республіка»). А його колега з не менше одіозного видання «XXI століття», «депутат парламенту ЛНР» Юрій Юров також зліг з двосторонньою пневмонією, як і відомий актор-колаборант Михайло Голубович.

У сусідній же квазіреспубліці «корона» підкралася вже безпосередньо до ватажка окупаційної адміністрації в ОРДО Пушиліна. Так, в одну з донецьких лікарень з двосторонньою пневмонією госпіталізован «головний з партбудівництва», старий пушилінський знайомий ще по МММ, громадянин РФ Олексій Муратов. Це так званий «глава центрального виконкому громадського руху «Донецька республіка», який постійно і дуже близько контактував зі своїм «партійним лідером», тобто з Пушиліним, тому вже впору приймати ставки, коли оголосять, нарешті, про пневмонію найдорожчого і улюбленого «глави ДНР». Тим більше що багато в Донецьку не просто зачекалися, а буквально вмирають від нетерпіння.

Ходаковський напоготові

Відчуваючи наближення пушилінського кінця, особливо активізувався Ходаковський — ключовий конкурент за місце донецького гауляйтера Кремля. Від цього «екссекретаря Ради безпеки ДНР» давно не було такої прудкості. То він розміщує у себе в Telegram фото амбулаторії, що стоїть в руїнах під Донецьком, але під реконструкцію якої з російського бюджету було списано більше 2 млн руб. — з прозорим натяком, що така сума просто зникла в широких кишенях Пушиліна.

То взагалі акі «видатний державний діяч» дає поради самому Путіну: «Тепер, на тлі дій України по мілітаризації, більш тісного альянсу з «партнерами» Росії, що діють, як правило, чужими руками, парадигма змінилася: саме відмова від активної позиції на Донбасі призведе до залучення в більш важкий конфлікт з Україною через Крим. Може, в 2014-му це було і не так зрозуміло, думалося, що обійдемося політикою, але в 2020-му — стає очевидним. Ігри поступово закінчуються».

До речі, цей вислів Ходаковського про необхідність «прийняття політичного рішення по Донбасу» наробило такого галасу в "їхтамнетних" колах, що не зміг не відреагувати навіть Гіркін на прізвисько "Стрелков". І вклав у свою репліку всю свою ненависть до українців, навіть до таких, як колишній високопоставлений співробітник СБУ. «До Ходаковського «дійшла» проста істина: або РФ підтримає ОРДЛО відкрито і в повній мірі, або пану Ходаковському доведеться евакуюватися в заздалегідь придбану власність на території РФ, остаточно розпрощавшись з жаданої надією «очолити Донбас», — вельми тонко підмітив Гіркін.

І тут же відважив словесних «люлей» до того, до кого, власне, апелював Ходаковський: «Повинен засмутити пана: наше Унікальна Стратегічна Перевага витратила залишки своєї рішучості в Сирії. А тепер сповнений рішучості пережити коронавірус у бункері. На більше Його не вистачає... Воно не здатне — навіщо Його турбувати?». Утім, судячи з цієї словесної дуелі «веж Кремля», Путіна вже роз'ятрили не на жарт, і просто так все це не закінчиться.

    Реклама на dsnews.ua