• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Косяк" громадянина РФ Косяка. Що показало затримання уявного представника СЦКК

Маленький епізод на фронті ще раз підтвердив відомий факт: Росія формує окупаційні корпуси в ОРДЛО з найманців з кримінальним минулим

Громадянин Росії, підполковник 6-го мотострілецького полку окупаційних військ РФ на Донбасі Андрій Косяк 14 жовтня вийшов на позиції 24-ї бригади ЗСУ/censor.net
Громадянин Росії, підполковник 6-го мотострілецького полку окупаційних військ РФ на Донбасі Андрій Косяк 14 жовтня вийшов на позиції 24-ї бригади ЗСУ/censor.net
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

COVID-смертність б'є рекорди

Актуальною на минулому тижні для жителів ОРДЛО залишалася тема катастрофічної ситуації в окупації в зв'язку з осінньою хвилею коронавірусної пандемії. Тільки в захопленій Росією частині української Донеччини, за заявами "МОЗ ДНР", кількість нових заражень COVID-19 перевалила відмітку в 1000 осіб на добу, а добова смертність від коронавірусу досягла показника в 100 хворих (в цілому від цієї хвороби за два тижні жовтня померли в ОРДО більше 800 пацієнтів, і це тільки офіційно).

Як наочне підтвердження такого колапсу в мережі миттєво розлетілося відео, зняте в донецькій центральній міській лікарні №3. На кадрах відображено безліч тіл померлих від коронавірусної інфекції в пластикових пакетах, які складені на ліжках-каталках, на кушетках і прямо на лікарняній підлозі. З чуток, головлікар цієї лікарні і завідуюча відділенням вже звільнені, так само окупаційна "влада" зробила і з головлікарем 3-го пологового будинку Донецька, причому з тієї ж причини — висока смертність від коронавірусу. Але подібні заходи, ясна річ, ніяк не впливають на реальну епідеміологічну ситуацію.

Що ж стосується поки ще живих пацієнтів, то нині місце під апаратом штучної вентиляції легенів в Донецьку коштує 35 тис. руб. (Близько 13 тис. грн). Плюс — кисневі концентратори (в Ростовській області РФ вони коштують близько 70 тис. руб., а в ОРДО концентратори здають в оренду за 2,5 тис. руб. на добу), плюс, звісно ж, дорогі ліки, на які — тотальний дефіцит. Одним словом, щоб в окупації вилікуватися від "корони", потрібно не просто розпрощатися з усіма заощадженнями, а також терміново продати з величезною знижкою чи то квартиру, чи то машину, якщо такі є, а й частково залізти в борги.

На цьому тлі "мінохоронздоров'я ЛНР" продовжує максимально занижувати офіційну статистику нових заражень, утім, за цими зведеннями луганських лікарів-колаборантів виходить, що в поточну хвилю епідемії хвороби показник смертей COVID-хворих в ОРЛО варіюється від 19% до 38%. Для порівняння: середній рівень коронавірусної летальності в світі зараз становить 2,0% (наприклад, в Японії — 1,1%, у США — 1,6%, у Великобританії, Іспанії та Франції — по 1,7%, у Бразилії, Італії та Росії — по 2,8%, у "рекордній" Мексиці — 7,6%). А в цілому по Україні, без урахування окупованих районів Донбасу та Криму, поточне співвідношення кількості хворих і померлих — 2,3%.

ОРДЛО закриваються наглухо

Реклама на dsnews.ua

Тим часом про якусь допомогу ззовні мова взагалі не йде, крім хіба що чергового гумконвоя з Росії, правда, нікому не відомо, що саме в ньому насправді привезли. З іншого боку, Київ міг би допомогти в питанні тієї ж вакцинації тим, хто живе в окупації на підконтрольних українському уряду прифронтових територіях Донбасу. Але ось біда — на минулому тижні під прикриттям боротьби з коронавірусом російської окупаційної адміністрацією в ОРЛО не був спрощений, а помітно ускладнений пропуск громадян через лінію розмежування на КПВВ "Станиця Луганська" — єдиному, який до цих пір більш-менш нормально працював.

Тепер скасована норма про те, що мешканці окупованої Луганщини можуть хоча б раз на місяць виїжджати на підконтрольну Україні територію, а сам виїзд прив'язаний до правил, як і в ОРДО — тільки за списками і виключно для лікування, навчання, догляду за близьким родичем або для його похорону. І, як уточнила "глава мінохоронздоров'я ЛНР" Пащенко, ці заходи будуть діяти не менше місяця, а посилення режиму пропуску стосується, перш за все, пенсіонерів, які регулярно перетинають КПВВ для отримання українських виплат.

На думку ж Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, все це робиться виключно з пропагандистських міркувань і суттєво погіршує гуманітарну ситуацію. "Блокуючи КПВВ, окупанти позбавляють багато сімей єдиного стабільного джерела доходів — українських пенсій і соціальних виплат, доступу до медикаментів і т. д. Ситуація критична, і люди це розуміють. Вони втомилися жити в заручниках окупаційних режимів", — резюмував міністр Олексій Резніков.

Була навіть спроба підняти питання тотальної блокади окупантами та їхніми колаборантами КПВВ на лінії зіткнення в ході відеоконференції 12 жовтня гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи, однак саме це онлайн-засідання було зірвано Росією. Причому в такому ж дусі, як це відбувалося і раніше: шляхом залучення до ефіру так званого "експерта від ОРДО", а по факту — засудженої за тероризм Пирогової з "мінінформації ДНР". І це виглядає особливо показово на тлі переговорів, що завершилися 13 жовтня в Москві, в тому числі і по ситуації в ОРДЛО, між заступником голови путінської адміністрації Дмитром Козаком і заступником держсекретаря США з політичних питань Вікторією Нуланд, які, за словами останньої, були "продуктивними".

"Косяк" громадянина РФ Косяка

До речі, того ж 13 жовтня українська делегація в ТКГ повідомила про одну знакову подію на лінії фронту поблизу й досі заблокованого окупантами КПВВ "Золоте" в Луганській області. Так, вранці того дня армійці ВСУ виявили групу озброєних осіб з пов'язками СЦКК (Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін), яка розвідувала позиції українських військовослужбовців. І діяла, прикриваючись проведенням робіт з розмінування ділянки місцевості якраз для відкриття з боку ОРЛО КПВВ "Золоте". Оперативній групі ВСУ вдалося затримати лише одного з цих ворожих розвідників — такого собі Андрія Косяка, у якого, крім зброї та боєприпасів (хоча, за першою виправдувальною версією, він "мирно косив траву в сірій зоні"), був виявлений цілий пакет цікавих речей, що робить епізодичний, на перший погляд, "косяк" Косяка більш ніж комплексним.

По-перше, у військовому квитку затриманого засвідчені наявність в нього паспорта Росії і проходження служби в одному з підрозділів 2-го армійського корпусу ЗС РФ, дислокованого на території ОРЛО (а саме: "6-го окремого механізованого козачого полку ім. отамана Матвія Платова народної міліції ЛНР"). По-друге, з'ясувалося, що Косяк, будучи уродженцем нині окупованого Алчевська, раніше був банальним злочинцем і ще в 2010-му підозрювався в скоєнні умисного вбивства. А по-третє, на своєму мобільному даний "козак" Косяк зберігав відео обстрілу російськими окупантами українських позицій з міномета, яке "представник СЦКК" спочатку просто знімав, а потім не втримався і став сам показувати, як потрібно правильно стріляти.

Реакція окупаційних адміністрацій і в ОРЛО, і в ОРДО на інцидент з Косяком не забарилася. "До звільнення нашого представника в СЦКК продовжувати повноцінний діалог в рамках мінського формату вважаю безглуздим. Ми негайно вимагаємо звільнити представника ЛНР у СЦКК, а СММ ОБСЄ та іншим міжнародним організаціям дати відповідну оцінку провокаційним діям Києва", — оголосив луганський гауляйтер Кремля Пасічник. А в Донецьку була тут же організована непоказна масовка під готелем Park Inn, де проживають спостерігачі ОБСЄ. Причому для створення пропагандистськими ЗМІ яскравої телекартинки учасники даного квазіпікета тримали плакати явно самовикриваючого змісту, наприклад, "Чому укронацисти беруть у полон громадянина РФ?" і тому подібні.

Інакше кажучи, всього лише маленький епізод на фронті в один момент знову глобально нівелював багаторічну путінську мантру "Нас там немає" і ще раз підтвердив факт базового формування окупаційних корпусів найманцями з кримінальним минулим. А також вкотре підняв питання про фейковий СЦКК по ту лінію дотику. Адже цей орган, через який дійсно запитувалось про "тишу" для проведення ремонтних робіт або розмінування, був створений у вересні 2014 р. у рамках мінського формату двома сторонами — Україною і Росією. Однак в грудні 2017-го російські представники покинули як цей Спільний центр по контролю і координації (ось вже майже чотири роки в СЦКК загальновизнаною є тільки одна сторона — українська), так і взагалі Донбас, подарувавши тим, хто залишився в ОРДЛО "іхтамнетам", не свій статус, а лише сині пов'язки з абревіатурою СЦКК.

    Реклама на dsnews.ua