• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Фінал пригод "ідеолога ДНР". Чим закінчився "русскій мір" для Романа Манекіна

"Мовчазна згода представників Росії, що дозволяють обходитися зі своїми громадянами таким чином, викрадати, незаконно утримувати, а після — і зовсім "офіційно судити", — бідкаються коментатори в ватяних Telegram-каналах

Роман Манекін (в центрі)/з відкритих джерел
Роман Манекін (в центрі)/з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Колонія-поселення для "ідеолога ДНР"

На тижні, що минає, стала остаточно зрозуміла доля відомого на весь "русскій мір" персонажа, що нудиться в окупованому Донецьку на підвалі. Йдеться про громадянина РФ Романа Манекіна, який прибув в ОРДО ще в 2014-му для пропагандистського прославлення донбаського варіанту "російської весни" і взагалі вважався одним з "ідеологів ДНР", але під кінець 2020-го виявився в катівнях "МГБ ДНР" по звинуваченням в "співробітництві з агентом українських спецслужб". А все тому, що в своєму чадному блогерстві цей ідейний російський імперіаліст став дозволяти собі зайве, критикуючи як попало колаборантів з окупаційної адміністрації в ОРДО з Пушиліним включно.

Ще чотири місяці тому в ватяних соцмережах прокотилася ціла хвиля суперечливої інформації про Манекіна : мовляв, його труп з виколотими очима знайдений в Будьонівському районі Донецька на пустирі. До речі, подібним чином "ховали" цього горе-пропагандиста і в 2017-му, хоча він тоді всього лише відбувся деякими каліцтвами після тортур чекістів. Трохи пізніше виявилося, що Манекін і на цей раз все ж виявився живим — просто знаходиться в новому СІЗО "МГБ ДНР", розташованому на території колонії №97 в Макіївці, хоч і в неабияк спотвореному вигляді.

Так ось, на цьому тижні став відомий вердикт "верховного суду ДНР" — Манекіну впаяли досить м'який, як для ОРДО, "вирок" у вигляді 2,5 року колонії-поселення. "Закритий суд над ворогом держави, призначений МГБ адвокат, який відмовляється від спілкування з рідними і близькими, три закритих засідання і вирок... Мовчазна згода представників Росії, що дозволяють обходитись зі своїми громадянами таким чином, викрадати, незаконно утримувати, а після — і зовсім "офіційно судити", — не заспокоїлися коментатори в ватяних Telegram-каналах.

Втім, подібні стогони вже навряд чи на щось вплинуть — для всіх очевидно, що Манекіна його улюблений "русскій мір" поматросив і кинув, як відпрацьований матеріал. І нехай ще подякує, що його не прикопали по-тихому співгромадяни з ФСБ під яким-небудь донецьким териконом.

Тотальна відсутність ліків

Реклама на dsnews.ua

Останнім часом ситуація з коронавірусною пандемією в захопленій Росією частини українських Донеччини і Луганщини якось випала з актуального поля зору, а даремно. Адже поки "МОЗ" обох квазіреспублік щодня годують населення окупованих районів райдужними показниками боротьби з коронавірусом, де в ОРДО, наприклад, фіксується по 200-300 нових випадків зараження COVID-19, а в ОРЛО така добова статистика взагалі оперує лише десятками нових пацієнтів, закриті від зайвих очей дані свідчать про зовсім інший стан речей.

Так, на минулому тижні надбанням громадськості став зміст доповідної "МОЗ ДНР" станом на кінець травня, поданої ватажкові російської окупаційної адміністрації в Донецьку Пушиліну, яка була злита в соцмережі. І в даному "офіційному документі" чорним по білому, зокрема, написано: забезпеченість лікарськими препаратами, виробами медичного призначення для надання медичної допомоги пацієнтам з інфекцією, викликаною коронавірусом SARS-CoV-2, в установах охорони здоров'я становить від 2 до 10%.

При цьому в лікарнях і на складі "ГУП ДНР "Ліки Донбасу", як вказується, "відсутні "стартові" лікарські препарати основних груп (антибактеріальні, протимікробні, протигрибкові, глюкокортикоїди, антикоагулянти, антиагреганти, імунодепресанти, противиразкові, гепатопротекторні засоби)". Забезпеченість госпітальних баз дезінфікуючими засобами складає 32,2%, рукавичками медичними — 40%, масками медичними — 80%, костюмами, комбінезонами захисними — 48%, комбінезонами і бахилами медичними вологонепроникними — 59%, щитками і окулярами захисними — 78%.

В очікуванні COVID-катастрофи

Тобто і самі медики в окупації забезпечені елементарним захистом в кращому випадку наполовину. А залишок дезінфікуючих засобів, наявний в резерві, відповідає двотижневій потреби лікарень ОРДО, запаси медичного кисню в деяких з них закінчилися ще в середині минулого місяця. На обличчя — повна COVID-катастрофа, яка ось-ось нагряне. Ситуацію посилило минуле в травні масове парадобєсіє на 9 травня і "день ДНР", після чого стало спостерігатися різке зростання захворюваності в важких формах, при яких респіраторна підтримка обов'язкова, а кисню, як уже говорилося, просто немає.

Причому будь-які звернення "МОЗ" про виділення додаткових грошей і до Пушиліна особисто, і до "мінфіну ДНР", безпосередньо зав'язаному на кремлівського куратора ОДЛО Дмитра Козака, виявилися проігноровані. Тому нібито прийнято рішення "про долімітирування в межах річного бюджетного кошторису госпітальних баз на суму 4 646 850 руб. шляхом зменшення лімітів бюджету II-IV кварталів 2021 року", що ще також повинен затвердити "мінфін", який з даного питання ніби води в рот набрав.

Але навіть якщо подібне перекидання коштів "бюджету ДНР", який цілком наповнюється Росією, з другого півріччя 2021-го на перше таки станеться, глобально ситуацію це не рятує. Тому що для реального порятунку, за підрахунками донецьких медиків, потрібні на порядок більші суми — для забезпечення 29 госпітальних баз необхідне фінансування в розмірі 92,8 млн руб. в місяць. А саме: на закупівлю лікарських препаратів — 35,3 млн руб., на кисень — 17,3 млн руб., на вироби медичного призначення, засоби індивідуального захисту та дезінфікуючі засоби — 40,3 млн руб.

Одним словом, як казав незабутній експрем'єр РФ Медведєв, грошей немає, але ви тримайтеся. І розраховувати на допомогу звідкись, окрім як з Росії, тим, хто живе в окупації, явно не доводиться. Навіть на Міжнародний комітет Червоного Хреста, чиї лічені вантажівки з гуманітаркою пробиваються на окуповані території Донбасу буквально з боями, на щастя, поки в переносному сенсі слова. А рекомендації від українського міністерства у справах реінтеграції тимчасово окупованих територій жителям ОРДЛО, як їм вакцинуватися в Україні від COVID-19, жорстко впираються в питання нещодавно введених окупантами нових правил перетину лінії зіткнення. Що, по суті, означає скорочення трафіку переміщень через два реально діючих КПВВ з окупації і назад до мінімального рівня.

    Реклама на dsnews.ua