• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Нарвалися на Героя України. У чому причина чисток в "МВС ДНР"

Зв'язків пограбованого поліцаями заслуженого шахтаря Баранова виявилося досить, щоб з Москви до Донецька приїхали співробітники російського Слідкома, влаштувавши розбір польотів з пристрастю

У "МВС ДНР" проходять серйозні "чистки"
У "МВС ДНР" проходять серйозні "чистки" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

"Об'єднавчі" казки

Тиждень, що минає на захопленій Росією частини Донецької і Луганської областей, почався з бадьорих обіцянок про швидку інтеграцію. Мова, звичайно ж, не про прийом окупованих районів Донбасу до складу РФ, а всього лише про "створення єдиного економічного та митного простору ДНР і ЛНР", про що 6 вересня спільно оголосили донецький і луганський гауляйтери Кремля — Пушилін і Пасічник.

Втім, дана "об'єднавча декларація" — поки тільки красивий струс повітря, ще вимагає для реального наповнення підписання всіляких "міждержавних договорів" між квазіреспублікамі і синхронізації "законодавства", тому відповідна бюрократична тяганина займе чимало часу. Першим же кроком до економічної інтеграції всіх ОРДЛО покликана реалізація "програм соціально-економічного розвитку ДНР і ЛНР на 2022-2024 роки", прийнятих в той же день, 6 вересня. І як раз там, в цих програмах, пропагандистські казки потекли бурхливою річкою.

Наприклад, ватажок російської окупаційної адміністрації в ОРДО Пушилін гучно заявив буквально наступне: "Ми не раз говорили про те, що нам необхідно вийти на рівень Ростовської області. У документі наводяться конкретні значення: збільшення середньої заробітної плати в цілому по економіці в 2,3 рази, до 35 тис. руб., і підвищення середньої пенсії в 1,3 рази, до 13,8 тис. руб., середня заробітна плата бюджетників буде 29 тис. руб.". Не відставав від Пушиліна в фантазіях і його луганський колега Пасічник, пообіцявши "відмовитися від покупки води з боку України і ліквідувати подачу води за графіком".

Обидва топ-колаборанта розповіли і про "відновлення житлового фонду", і про "підвищення експлуатаційних характеристик систем ЖКГ", і про "розвиток транспортних мереж", і про "створення 70 тис. нових робочих місць завдяки реалізації комплексних заходів підтримки підприємницького середовища", і навіть про "підвищення показника ВВП на душу населення на 75%". Однак якщо спуститися з цих висотних Нью-Васюков на грішну землю і навіть під землю, стає зрозумілою непереборна прірва між обіцянками кремлівських маріонеток і справжніми реаліями в окупації.

Наприклад, того ж 6 вересня на шахті "Червоний партизан" в ОРЛО сталася аварія, в результаті якої дев'ять гірників загинули і 19 були травмовані. Там просто обірвався канат кліті з шахтарями, що поверталися зі зміни, а всьому виною як повна деградація на шахтах в ОРДЛО обладнання, так і тотальне недотримання елементарних правил техніки безпеки при веденні підземних робіт.

Реклама на dsnews.ua

Примус до голосування

Тим часом в окупованих районах Донеччини та Луганщини повним ходом йде підготовка до голосування місцевих володарів російських паспортів на виборах в Держдуму РФ 17-19 вересня. Точніше, все обставлено таким чином, що не брати участь їм у путінському "святі демократії" буде, м'яко кажучи, вкрай важко. Адже відмовників примушують писати пояснювальні і загрожують штрафами, а то і звільненнями з роботи і відрахуванням з навчання.

Просунуті бюджетники і студенти можуть проголосувати дистанційно, зареєструвавшись на порталі для електронного голосування (для підтвердження чого необхідно в обов'язковому порядку скидати начальству скрини відповідної реєстрації, а потім, швидше за все, — і факт свого голосування за "Єдину Росію"). А непросунутих, тобто абсолютну більшість, будуть масово і централізовано підвозити з ОРДЛО на виборчі дільниці, розташовані в населених пунктах сусідньої Ростовської області РФ.

Нарешті, на неконтрольованій Україною ділянці українсько-російського кордону з 17 по 19 вересня пункти пропуску працюватимуть в особливому режимі — через них можуть проїхати в Росію тільки ті, що беруть участь в голосуванні, і виключно за наявності російського паспорта. Для інших (з українським паспортом або з "паспортами" квазіреспублік) — зась. Крім того, всі перевізники ОРДЛО вже скасували всі власні рейси в бік РФ на наступний уїк-енд, слідуючи вказівці на цей рахунок окупаційної "влади".

Причина чисток в "МВС ДНР"

Але не тільки і не стільки прийдешніми виборами в російську Думу цікавляться зараз в окупації. Однією з найбільш обговорюваних тем в Донецьку стали розкриті минулого тижня подробиці чисток в "МВС ДНР", що прокотилися цього літа. Нагадаємо, стартував наїзд місцевих чекістів з "МГБ" на окремих поліцаїв з "МВС" з гучного арешту (в буквальному сенсі, так як супроводжувався перестрілками) в окупованому Харцизьку в кінці червня такого собі Мазура — колишнього співробітника української міліції, який продав в 2014-му присягу українському народу і дослужився аж до "заступника начальника управління карного розшуку МВС ДНР".

Так ось, як повідали джерела відомого в ОРДЛО "телеграм"-блогера, який пише під ніком Донеччанин, весь сир-бор з Мазуром і його подільниками, які давно спеціалізуються на грабежах квартир простих людей і їх авто, пов'язаний з банальною промашкою. А саме: засліплені вседозволеністю поліцаї-грабіжники одного разу, як то кажуть, не на того нарвалися. Вони віджали у 87-річного чоловіка грошей і коштовностей на кілька мільйонів, але донецький пенсіонер, який дивом вижив після того квартирного пограбування, виявився не простим, а "золотим" — Героєм України і Соцпраці, колишнім директором шахтоуправління "Донбас" Юрієм Барановим.

І зв'язків цього заслуженого шахтаря виявилося досить, щоб з Москви до Донецька відразу примчали співробітники російського Слідкома, влаштувавши місцевим поліцаям розбір польотів з пристрастю. У підсумку крім вищезгаданого топ-колаборанта Мазура були затримані 80 з гаком колаборантів з "МВС ДНР" дрібніші. При цьому всі вони тепер стукають на підвалі один на одного з такою інтенсивністю, що московським "слідакам" потрібна серйозна підмога — ними вже відкрито кілька тисяч кримінальних справ.

    Реклама на dsnews.ua