• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Самоліквідація вакцинацією. Як російська боротьба з COVID-19 прорідить іхтамнетов в ОРДЛО

Новою хвилею повісток з донецьких "військкоматів" російське Міноборони намагається закрити відкриті коронавірусом кадрові діри не стільки в окупаційних корпусах, скільки в частинах ЗС РФ на російській території

Вакцинація від Covid
Вакцинація від Covid / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Вакцинація непрацюючої вакциною

На тижні, що минає, з Москви прийшла одна важлива новина, що безпосередньо, здавалося б, не стосується окупованої Росією частини українського Донбасу. Справа в тому, що 27 листопада на засіданні колегії Міноборони РФ його глава Сергій Шойгу зробив таку заяву з приводу боротьби в російській армії з COVID-19: «Відповідно до доручення президента почалася вакцинація особового складу Збройних сил проти нової коронавирусной інфекції. Всього планується вакцинувати понад 400 тисяч військовослужбовців».

Шойгу також додав, що зараз в дослідженнях розхваленої Путіним на весь світ російської вакцини задіяно понад 500 вакцинованих військовослужбовців ЗС РФ, ще 2,5 тис. вже отримали «чарівний» укол, а до кінця року число щеплених в армії Росії цієї диво-вакциною «супутник-V» виросте до 80 тис. Само собою, міністр оборони РФ не розповів, в яких саме військових частинах відчували доморосле щеплення від коронавирусу — мовляв, така інформація є військовою таємницею.

Але ми прекрасно знаємо, що все таємне завжди стає явним, тим більше що ще у вересні, а також в жовтні і в листопаді надходили повідомлення з ОРДЛО, що саме там активно використовується вакцинація «Супутником-V» піддослідних кроликів серед іхтамнетов і всіляких колаборантів, нездатних опиратися такому прищеплюванню. Наприклад, в той же день, коли Шойгу оголосив про глобальні плани щодо вакцинації військовослужбовців, стало відомо про досить плачевні результати такого експерименту з російською вакциною на бойовиках одного з підрозділів 1-го армійського корпусу ЗС РФ, дислокованого, як відомо, на території окупованих районів Донеччини.

Так ось, як повідали Telegram-каналу «Вільнодумець» джерела в «мінохоронздоров'я ДНР», з 20 піддослідних, які 31 жовтня отримали чудо-укол, 11 все одно заразилися коронавірусом, причому двоє продовжують хворіти COVID-19 в дуже важкій формі і ще один помер з ураженням 90% легень. А троє, що не заразитися, все одно госпіталізовані з виниклими у них проблемами в нирках. І це, схоже, тільки початок наслідків застосування в частинах окупантів «Супутника-V», кінські дози якого вже завезено 26 листопада в ОРДЛО з Росії «ювілейним» 100-м гумконвоем.

Нова хвиля повісток з "військкоматів"

Реклама на dsnews.ua

Тим часом весь минулий тиждень в окупованому Донецьку і околицях стояв вселенський плач з приводу масової розсилки смс наступного змісту: «Громадянам, які мають мобілізаційне розпорядження або отримали повістку військового комісаріату, необхідно з'явитися на пункти збору в зазначений термін, при собі мати паспорт». Паралельно в квартири місцевих жителів стали нав'язливо стукати ходоки з «військової комендатури» і «МВС ДНР» для виявлення «резервістів» під прикриттям «проведення з 23 по 27 листопада контрольного оповіщення та явки громадян, які перебувають в запасі».

За переважну в окупації думку, робиться це для того, щоб заліпити кадрові проломи в тому ж 1-му армійському корпусі ВС РФ, закамуфльовані під «народну міліцію ДНР». Безсумнівно, некомплект в частинах російських окупантів має місце бути — він досягав критичних масштабів по окремим військовим спеціальностям в багатьох підрозділах, які перебувають в тому числі на самому «передку», ще до всієї цієї коронавірусної пандемії. А тепер ряди іхтамнетов в ОРДЛО серйозно прорідила не тільки COVID-19, а й боротьба з хворобою у вигляді вищезазначених експериментів з вакцинацією, що все більше нагадує за своїми наслідками самоліквідацію.

Втім, є ще одна версія того, що відбувається, адже «контрольне оповіщення» проводиться переважно саме серед тих, хто отримав на руки не тільки «паспорт ДНР», а й паспорт РФ. Хто ж під різними приводами уникнув нав'язливої «паспортизації» і, відповідно, не встав на «військовий облік», взагалі ніяк не стикається з цією проблемою. Іншими словами, новою хвилею повісток з донецьких «військкоматів» російське Міноборони намагається закрити відкриті коронавірусом кадрові діри не стільки в окупаційних корпусах, скільки в частинах ЗС РФ на російській території. На підтвердження чого — озвучена напередодні представником українського омбудсмена в Донецькій і Луганській областях Павлом Лисянським інформація. Мова про те, що серед тих, що отримали в ОРДЛО російські паспорти, є ті, кого вже закликали в російську армію.

Вангування Гіркина

Новим трендом російської пропаганди останнього часу стало тотальне провіщення такого собі «масштабного наступу ВСУ» на російські позиції в окупованих районах Донбасу з використанням турецьких безпілотників Bayraktar TB2, що недавно добре зарекомендували себе в Нагірному Карабасі. Причому про це пліткують не тільки окупанти і колаборанти на низовому рівні, але, як то кажуть, в верхах. Наприклад, той же представник Росії в Тристоронній контактній групі Борис Гризлов після чергового безрезультатного засідання ТКГ 25 листопада заявив, що, мовляв, «Україна робить все, щоб загострити конфлікт». І тут вчасно подав свій голос відомий іхтамнет в запасі Гіркин на прізвисько Стрілков, додавши за своїм звичаєм неабияку порцію ватною зрадофіліі.

«Існування ДНР і ЛНР залежить тільки від одного в разі українського наступу — чи прийдуть на допомогу ВС РФ, а також в якій кількості і в які терміни. Якщо вони будуть входити по чуть-чуть і не відразу, по-перше, вони понесуть дуже великі втрати. По-друге, противник-то буде воювати всерйоз, а вони будуть входити, не маючи точного розуміння, де, що і як відбувається. 1-й і 2-й корпуса фактично зараз грають роль завіси, прикриття, поки не розгорнуться основні сили, «північний вітер». Але це прикриття настільки слабо і мало боєздатне, що в разі масштабної атаки зіграти роль завіси не зможе — воно буде зметено і здуте просто миттєво. І часу на розгортання у російських військ просто не буде, їх будуть бити ще на висуненні, причому, швидше за все, не тільки з повітря, але і з землі», — навангував Гіркин в своєму свіжому інтерв'ю від 26 листопада.

А своїм висновком з усього сказаного даний військовий злочинець взагалі забив цвях в кришку труни ВС РФ — їх підрозділи, які можуть прибути на Донбас, не обстріляні, а кращі російські військові задіяні в Сирії і Карабасі. Тому їх чекає неминуча поразка від ВСУ, які готуються давно і за роки нинішньої війни отримали величезний досвід. Ясна річ, що слова Гіркина потрібно ділити як мінімум надвоє, але одну задачу вони вже вирішили — додали спеки до панічних настроїв в стані ворога, що, між іншим, в суто українських інтересах.

    Реклама на dsnews.ua