• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Навздогін за Донецьком. Навіщо Пасічник ввів блокаду Луганська

Луганський гауляйтер Кремля вирішив переплюнути свого донецького "колегу" Пушиліна, ввівши для жителів ОРЛО додаткові "стимули" взагалі нікуди не рипатися

Леонід Пасічник
Леонід Пасічник / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Навздогін за Донецьком

Жителів окупованої частині Донеччини та Луганщини, які продовжують марно сподіватися хоча б на день вирватися на підконтрольну Україні територію, на тижні, що минає, очікували мінімум дві новини, і обидві — негативного плану. Спочатку ватажок російської окупаційної адміністрації в ОРДО Пушилін в черговий раз заявив про призупинення на невизначений термін навіть обговорення питання про відкриття «кордону ДНР і ЛНР». А що це, по суті, означає, каже, наприклад, та ж гола статистика української Держприкордонслужби, оприлюднена 25 вересня.

Так, якщо за тиждень через КПВВ «Станиця Луганська» пройшли в ОРЛО 10 889 осіб, а назад — 8774 громадянина, то тижневі показники перетину лінії зіткнення з ОРДО через КПВВ «Новотроїцьке» просто гнітючі — тільки 467 людей прорвалися на окуповану територію і всього 166 громадян — в нашу сторону. Решта ж пунктів пропуску, нагадаємо, взагалі не працюють з вини окупантів, тобто підвідомчий Пушиліну анклав вже фактично перетворився на закриту зону.

Однак не встигли луганчани натішитися від свого привілейованого порівняно з донеччанами положення, як свій «подарунок» ім підніс ватажок російської окупаційної адміністрації в ОРЛО Пасічник. 25 вересня луганський гауляйтер Кремля підписав «указ», який набирає чинності негайно, в якому сказано буквально наступне: «В'їзд громадян на територію ЛНР з території України і виїзд громадян з території ЛНР на територію України, що мають реєстрацію за місцем проживання на території ЛНР, здійснюється за документами, що підтверджують такий факт, не частіше одного разу на місяць».

Примітно, що приводом для такого жорсткого обмеження пересувань через лінію зіткнення стала «несприятлива епідеміологічна ситуація і загроза поширення нової коронавирусной інфекції (COVID-19)». Така ж мотивація, до речі, застосовується і Пушиліним щодо закриття «кордонів ДНР з Україною і ЛНР», що лише підтверджує використання обома топ-колаборантами однієї кремлівської методички.

Додаткові "стимули" від Пасічника

Реклама на dsnews.ua

Втім, луганська маріонетка Путіна вирішила переплюнути свого донецького «колегу», ввівши для жителів ОРЛО додаткові «стимули» взагалі нікуди не рипатися. По-перше, рідне Пасічнику «МГБ ЛНР» провело показовий арешт чергового «агента СБУ», яким виявився 21-річний луганчанин Владислав Ліліпа. Виявилося, що він занадто часто їздив через КПВВ «Станиця Луганська», де його ще в 16-річному віці нібито завербувала «кривава хунта». Простіше кажучи, таким сигналом чекісти чітко дали зрозуміти місцевій молоді і не тільки, що не потрібно багато шастати, а інакше можна швиденько опинитися «на підвалі», поповнивши відповідний «обмінний фонд».

По-друге, «влада ЛНР» вирішила примусово госпіталізувати всіх з підвищеною температурою, хто прибуває з Росії і ОРДО. Іншими словами, мало хто зайвий раз тепер ризикне залишати рідні пенати в ОРЛО, сподіваючись тільки на те, що градусники у поліцаїв в робочому стані. Тому як госпіталізація в місцеві лікарні, схожі на концтабори, що знаходяться в антисанітарії і реально кишать коронавірусними хворими — вельми неприваблива перспектива.

Ну а по-третє, блокада Луганська та околиць через «несприятливу епідеміологічну ситуацію» дійсно може мати певні підстави. Адже, судячи з безлічі повідомлень з окупованих районів Луганщини, місцеві лікарі не можуть впоратися з масштабним зростанням випадків пневмонії, за якою зазвичай приховують справжню коронавірусну статистику, і з цієї причини робота «мінохоронздоров'я ЛНР» фактично паралізована. Плюс до всього COVID-19 вже нібито підхопили кілька топових чинуш, серед яких називають «міністра освіти ЛНР» Цемкало і «міністра праці ЛНР» Малахову, які вже знаходяться на лікарняному з офіційним діагнозом «пневмонія».

Танець коронавірусних цифр

Само собою, озвученим «владою» ОРДЛО коронавірусним цифрам не можна вірити, дані про рівень захворювання COVID-19 в окупації занижуються, за різними оцінками, мінімум удвічі, максимум — в п'ять разів. Але навіть офіційна тамтешня статистика радикально відрізняється в гірший бік від стану речей з коронавірусом на територіях Донецької та Луганської областей, що знаходяться по наш бік лінії фронту.

Наведемо елементарну порівняльну характеристику. Станом на 26 вересня, в контрольованих Україною районах Донеччини всього зафіксовано 2767 випадків коронавірусної інфекції, 54 з яких призвели до летальних випадків. Зате в ОРДО офіційно оголошено про 3284 випадкі зараження коронавірусом, з яких смертельними виявилися 187, що майже в 3,5 рази більше, ніж на неокупованій частини області.

Аналогічні цифри і в порівнянні звільнених від російських окупантів і захоплених ними містах і селах Луганщини. По нашу сторону лінії розмежування — 841 випадок всього і 8 летальних, по ту сторону — відповідно 918 і 31. Тобто різниця в смертності — майже вчетверо і в гіршу для окупантів сторону. І це, знову ж таки, виходячи з апріорі занижених даних, які тиражувалися «для заспокоєння» місцевими пропагандистськими ресурсами.

    Реклама на dsnews.ua