• USD 28.1
 • EUR 34
 • GBP 38.2
Спецпроєкти

Чи можна вилікувати наркоманів примусово?

Реклама на dsnews.ua

Наркоманія — одна з найпоширеніших хвороб 20 і початку 21 століття. На жаль, популяризація інформації про захворювання, проведення лекцій, семінарів та інших аналогічних заходів не приносить бажаних результатів — кількість наркозалежних людей постійно збільшується, а вік наркоманів стає все молодше

Завдяки розвитку медичної галузі сьогодні наркоманія лікується. Людина, що прийняла рішення позбутися залежності, може повністю перевернути своє життя, розфарбувати її яскравими фарбами, привнести в неї нові задоволення, що не заподіюють шкоди здоров'ю. Звичайно, повністю позбутися від наслідків наркозалежності вдається рідко, але звести їх до мінімуму цілком можливо.

Що необхідно для лікування наркомана? Родичі хворого, які дзвонять до наркологічного центру, отримують найвагоміший для майбутнього лікування відповідь — згоду хворого. Саме розуміння і прийняття хвороби самим наркоманом стануть найсильнішими аргументами в боротьбі з хворобою.

Але тямущий і розуміючий наркоман, який дуже хоче змінити своє життя — це рідкість. Жити в своєму вигаданому світі від дози до дози, не помічати оточуючих складнощів, радощів — адже так набагато простіше, легше, цікавіше. Наркозалежна людина не хоче позбавлятися від проблеми, тому що не усвідомлює її такою.

Родичі, які страждають від наявності в сім'ї складного хворого, який завдає шкоди не тільки самому собі, а й оточуючим, згодні на багато чого, в тому числі на примусове лікування наркомана. Але чи можливо вилікувати того, хто лікуватися не хоче?

Чи застосовується примусове лікування наркоманії?

У сучасній медицині примусове лікування наркоманії по праву вважається неефективним методом. Насильно хворий може бути доставлений в клініку (при наявності письмової заяви родичів або відповідних документів з медичних або правоохоронних установ). Лікарями буде проведена детоксикація, яка допоможе вивести токсини з організму. Але це — лише перший етап допомоги — навіть не лікування.

Варто розуміти, що лікування наркоманії — це тривалий і багатогранний процес, що включає:

 • детоксикацію;
 • нормалізацію функцій організму;
 • позбавлення від психологічної залежності;
 • соціальну адаптацію.

У цій роботі задіяний цілий штат фахівців — наркологи, терапевти, вузькопрофільні лікарі, соціологи, психологи, психотерапевти, соціальні працівники, фізіотерапевти. Працювати з пацієнтом, який категорично не згоден лікуватися, фахівці не зможуть.

Що робити?

Як вилікувати наркомана, якщо він не дає згоди на лікування — не готовий прийняти свою проблему? Родичам і друзям доведеться провести чималу роботу, мета якої — мотивувати наркомана на зміну його життя. Для цього можна:

 • змінити коло спілкування хворого, показати йому, що життя — багатогранна;
 • зайнятися соціалізацією наркомана, допомогти йому знайти роботу (по силам);
 • допомогти хворому знайти мету в житті і шляхи її досягнення;
 • показати, що людина з усіма його проблемами важлива і любима.

Протягом усього періоду лікування (а він може тривати як кілька місяців, так і більше року) родичі і друзі мають підтримувати хворого, показувати йому, що він не один, що у нього є, на кого спертися. На жаль, навіть максимально професійно проведене лікування не є гарантія того, що колишній наркоман не повернеться до минулого способу життя. Саме тому навіть добровільне лікування має проводитися комплексно і з підтримкою рідних протягом багатьох років. А проводити лікування примусово — повністю недоцільно.

  Реклама на dsnews.ua