• USD 26.7
 • EUR 31.2
 • GBP 36.5
Спецпроєкти

Як знайти роботу в Польщі без посередників

Ви вирішили поїхати в Польщу на роботу. І відразу в голові виникла тисяча питань. Як шукати роботу? Чи можна знайти вакансію самому? Які сайти існують для пошуку роботи? Чи можливе в Польщі офіційне працевлаштування? Розбираймося

Реклама на dsnews.ua

На роботу в Польщу. За та проти

Польща, її культура, побут, мова мають багато спільного з Україною, так що стрес при зміні країни буде не таким сильним, як при переїзді на роботу до Швеції або Німеччини. Можна поїхати в Польщу на короткий період, на сезонні роботи, тоді розлука з сімʼєю буде не надто тривалою.

У Польщі працює багато українців, росіян, білорусів: ви легко обзаведетеся друзями. Самі поляки налаштовані до працівників з України цілком дружелюбно.

Ще один аргумент на користь роботи в Польщі — можливість добре заробити. Мінімальна зарплата на серпень 2021 року в Польщі дорівнювала 2 600 злотих або близько 19 100 грн., в Україні — 4 723 грн.

Польща має потребу в кадрах, знайти там роботу не складе труднощів. Офіційно влаштуватися на роботу в Польщі досить просто, чого не скажеш, наприклад, про Італію, Іспанію, Францію. Згодом ви можете налагодити міцні звʼязки з польськими роботодавцями, отримати посвідчення на проживання і разом з сімʼєю перебратися до Польщі назовсім.

Головний мінус при пошуку роботи в Польщі — незнання мови. Якщо ви шукаєте вакансію менеджера, інженера, маркетолога, без володіння польської ви не зможете влаштуватися, будь ви найкрутішим фахівцем на батьківщині. Однак цей мінус можна усунути, зайнявшись вивченням мови. Чим краще ви говорите по-польськи, тим більше маєте шансів отримати хорошу роботу.

Ким працюють українці в Польщі і скільки отримують

Рівень оплати залежить від регіону, кваліфікації працівника, освіти та досвіду. У Польщі середня зарплата після відрахувань для українців без кваліфікації і знання мови коливається від 350 до 500 євро.

Кваліфіковані робітники з досвідом отримують від 1000 євро в місяць. При офіційному працевлаштуванні роботодавці в Польщі виплачують премії і заохочення. Працівники з вищою освітою мають більш високий дохід: від 1300 до 1500 євро.

Затребувані вакансії без вищої освіти:

 • кваліфіковані робітники;
 • вантажники;
 • кухарі;
 • доглядальниці;
 • продавці;
 • водії автобусів і вантажівок;
 • комірники;
 • сезонні робітники

Затребувані вакансії для фахівців з вищою освітою:

 • менеджери;
 • маркетологи;
 • інженери;
 • фахівці з інформаційних технологій;
 • фахівці в сфері фінансів і економіки.

Як шукати роботу в Польщі: з посередником або без?

Звичайно, простіше шукати роботу через фірми з працевлаштування. За вас все зроблять, знайдуть, оформлять. Однак послуги посередника обійдуться в копієчку (не менше 200 доларів). Посередники не завжди чесні і сумлінні: умови роботи і проживання можуть сильно відрізнятися від обіцяних. Можливі непорозуміння з зарплатою. Нарешті, вас можуть просто "кинути" на гроші.

Агентства

Поговоримо про агентства докладніше. Бувають сумлінні фірми по підбору кадрів, які чітко виконують свою роботу: знаходять роботодавця, оформлюють документи в Польщу, призначають координатора, який допомагає працівникові по приїзду на місце.

Однак багато українців не в курсі, що при укладанні договору з кадровим агентством воно і є роботодавцем. Питання про зарплату, про умови роботи, про надання житла працівники будуть вирішувати не з тим, у кого працюють, а з агентством. Трапляється, що посередник самоусувається і залишає людину один на один з його проблемами.

Чи варто шукати роботу самому

Самостійний пошук роботи вимагає зусиль. Але у вас зʼявляється важлива перевага: ви отримуєте інформацію з перших рук. Який розмір зарплати до і після сплати податків, в чому конкретно полягають ваші робочі обовʼязки, як оплачуються понаднормові години, який тип контракту та інші деталі ви можете дізнатися безпосередньо у роботодавця або на сайті підприємства. Ви самі керуєте процесом, а не сліпо йдете за посередником. І, що важливо, економите на його послугах.

4 способи знайти роботу самому

 1. Через польські сайти з працевлаштування.
 2. Через соціальні мережі.
 3. Через прямий контакт з роботодавцем (якщо ви в Польщі).
 4. Через сервіс Layboard.

Шукаємо вакансію через сайти роботи в Польщі

Якщо ваша мета — знайти будь-яку відповідну роботу, шукайте вакансію на польських сайтах роботи:

 • pracuj.pl;
 • praca.trojmiasto.pl;
 • olx.pl/praca;
 • gumtree.pl/s-oferty-pracy;
 • lento.pl/praca/dam-prace.

Уважно вчитайтеся в опис вакансії, вивчіть деталі. Перегляньте дані про роботодавця. Відстежуйте, щоб це не був посередник. Додайте резюме. Не розраховуйте, що на кожен відправлений запит ви отримаєте відповідь. Варто відправляти по 10-20 резюме за раз. Будьте наполегливі і терплячі. Коли ви дочекаєтеся відповіді від роботодавця, задайте йому питання про роботу і розкажіть про ваші здібності.

Якщо ж ви хочете працювати за фахом в конкретній компанії, знайдіть польський сайт організації, яка вас цікавить і зайдіть у вкладку Oferty pracy/Kariera або подібну їй. Виберіть сектор, що відповідає вашій спеціальності: фінанси, маркетинг, управління. Знайдіть підходящу вакансію і ознайомтеся з деталями. Якщо вас все влаштовує, відправте резюме. Повторимося, не чекайте, що перша ж спроба буде успішною. Надішліть на відповідні вакансії мінімум 10 резюме.

Пошук роботи через соцмережі

Краще за все шукати вакансії в мережах, заточених під створення ділових контактів і пошук роботи. В Україні і в Польщі в цьому плані популярний LinkedIn. У ньому можна створити профіль, розмістити резюме і чекати, поки вами зацікавиться потенційний роботодавець. Можна вести сторінку, демонструючи рівень вашого професіоналізму. А можна зайти в спеціальний розділ для пошуку вакансій і знайти щось підходяще. Крім LinkedIn, можна шукати роботу на Glassdoor.Pl, Indeed.Pl.

Прямий контакт з роботодавцем

Цей спосіб хороший для тих, хто вже знаходиться в Польщі. Роздрукуйте пачку резюме і пройдіться по магазинах, цехах, складах, фабрикам, барам, ресторанам. Залиште в кожному з них лист з резюме. Цілком ймовірно, що роботодавець потребує співробітників і запросить вас на роботу.

Пошук роботи через сервіс Layboard

Layboard — велика дошка оголошень про роботу не тільки в Польщі, але по всьому світу (більше 100 000 вакансій).

Переваги Layboard перед іншими сайтами

 1. Система пошуку зрозуміла і зручна. Вже на головній сторінці можна визначити потрібну країну і вибрати спеціальність у вікні.
 2. Вакансії на сайті розміщують і самі роботодавці. Ви можете звʼязатися з ними безпосередньо, без посередників.
 3. Ви маєте можливість додати резюме і вказати бажаний розмір зарплати. Пошук працює в обидві сторони. Якщо ваше резюме зацікавило роботодавця, він звʼяжеться з вами через ваші контактні дані.
 4. Сайт має корисний розділ — форум користувачів Layboard. Там ви отримаєте поради та пояснення по питання, що цікавлять вас, від тих, хто має досвід роботи в Польщі.
 5. Крута фішка Layboard — відгуки про роботодавця та оцінки його від працівників. Це допомагає зрозуміти, наскільки надійний наймач, і збільшує безпеку пошуку роботи.
 6. Для зручності користувачів Layboard створено мобільний додаток. Ви в будь-який момент можете дізнатися, як проходить пошук роботи.
 7. Сайт російськомовний. Якщо ви слабо знаєте польську, це полегшить вам пошук роботи.

Офіційне працевлаштування в Польщі. Особливості

Щоб офіційно працювати в Польщі, потрібно отримати запрошення від польського роботодавця або організації. У деяких випадках потрібна робоча віза. Без запрошення роботодавця не можна отримати польську візу для роботи.

Запрошення на роботу (освядченіе на працю)

Воно буває трьох видів: запрошення для сезонних робіт, для несезонних робіт і для воєводської візи. При самостійному пошуку вакансії працівник запитує запрошення у роботодавця. При пошуку через агентство питання із запрошенням вирішує посередник за додаткову плату.

Дозвіл на роботу

Існує кілька видів дозволу на роботу:

 • на сезонну роботу типу S, не більше, ніж на 270 днів в році;
 • освядчення для несезонних робіт, до 180 днів;
 • воєводське дозвіл, від 3 місяців до 3 років;
 • карта побиту по роботі — вид на проживання на термін до 3-5 років.

Сезонні роботи в Польщі

Для виконання сезонних робіт полягає Умова злеценія — договір, в якому наймач доручає співробітнику виконання роботи за певний термін, а працівник зобовʼязується виконати доручення за зазначений час.

Але однієї умови злеценія недостатньо, щоб легально працювати в Польщі. Потрібно оформити також дозвіл на роботу (див. вище).

Робота для студентів

Якщо ви студент стаціонарного польського ВНЗ, ніяких додаткових дозволів вам не потрібно. Для студентів іноземних ВНЗ створені програми стажування за кордоном. У Польщі таку практику можна пройти, якщо вона є частиною програми ВНЗ. В інших випадках для роботи в Польщі студентам потрібні додаткові документи.

Складнощі працевлаштування в Польщі

У польському трудовому законодавстві існує багато нюансів. Необхідно хоча б в цілому ознайомитися з ними. Незнання основних положень польських законів збільшує ризик обману працівника посередниками і роботодавцями.

Додаткові труднощі виникають, якщо ви не володієте польською мовою. Вам важче розібратися в умовах контракту, складніше знайти хорошу роботу.

Часті помилки при пошуку роботи в Польщі

 1. Не знати основні правила роботи і перебування в Польщі. Вашою необізнаністю можуть скористатися недобросовісні роботодавці і посередники, які використовуватимуть вас для своїх вигод.
 2. Розраховувати на високооплачувану вакансію без володіння польською мовою. Якщо працівник не може зрозуміти роботодавця, його чекає найпростіша фізична робота, за яку платять мінімум.
 3. Підписувати договір про роботу, не вивчивши його. Важливо розуміти зміст, інакше ви можете погодитися на умови, які вам не підходять. При підписанні договору Umowa o pracę роботодавець зобовʼязаний перевести договір на рідну мову працівника. Та й при інших видах договорів можна попросити роботодавця зробити переклад. Скористайтеся допомогою колег і друзів, які добре говорять по-польськи.
 4. Домовлятися з роботодавцем усно. Якщо умови роботи не прописані в документі, а наймач відмовиться виконувати те, що обіцяв, ви не зможете нічого довести, адже слова до справи не пришиєш.
 5. Віддавати паспорт роботодавцю. Паспорт — головний документ, що підтверджує вашу особистість. Без нього ви не зможете ні виїхати додому, ні поміняти роботу. Залишаючи паспорт роботодавцю, ви віддаєте себе в добровільне рабство.
 6. Відразу платити в Польщі посередникам за роботу. Не поспішайте віддавати гроші, як би гостро ви не потребували роботі. Інакше можете залишитися і без грошей, і без роботи. Краще заплатити посереднику з першої зарплати на новій роботі.
 7. Працювати нелегально. Можливо, ви заощадите на податках, але підставите себе під безліч ризиків: невиплата зарплати, несподіване звільнення, штрафи, депортація і заборона на роботу в Польщі.

Поради тим, хто збирається їхати в Польщу

Документи, необхідні для працевлаштування в Польщі:

 • закордонний і внутрішній паспорти;
 • запрошення на роботу;
 • фотографії;
 • робоча віза;
 • медична страховка з квитанцією про оплату.

Як скласти резюме для роботи в Польщі

Резюме потрібно робити якомога коротше, намагайтеся вкластися в один лист. Вивчіть вимоги до вакансії і вкажіть в резюме ваші якості, навички та досвід, які цікаві роботодавцю. Напишіть, на яку вакансію ви розраховуєте. Вказуйте той досвід роботи, який відповідає даній вакансії. Наприклад, якщо ви хочете отримати роботу кухаря, а в Україні ви працювали вчителем, то такий досвід ніяк не допоможе отримати роботу. А ось якщо ви закінчили кулінарні курси, це варто згадати.

Врахуйте: найважливіші відомості потрібно вказати на початку резюме, щоб відразу зацікавити роботодавця. Відзначте, що ви згодні на обробку ваших даних.

Про оплату праці

Уточніть, як буде оплачуватися робота: ви отримаєте зарплату за кількістю відпрацьованих годин, або вам буде виплачуватися ставка. Зʼясуйте, як часто буде проводитися оплата: раз на місяць; по закінченню обсягу робіт; при завершенні підряду. Дізнайтеся розмір зарплати після сплати податків.

Хто буде платити за житло

Обговоріть всі деталі: чи буде роботодавець оплачувати ваше житло, якщо так, то повністю або частково; скільки осіб буде жити з вами, які є зручності, де розташоване ваше житло.

Підсумки

Роботу в Польщі цілком можна знайти без посередників. При самостійному пошуку роботи ви знижуєте ризик бути обманутим. Один з найбільш безпечних способів пошуку роботи в Польщі — використання сервісу Layboard.

Щоб не мати проблем на роботі в Польщі, важливо хоч трохи орієнтуватися в польських трудових законах. Потрібно уважно ознайомитися з договором, який ви підписуєте, уточнити всі неясні моменти. Роботу в Польщі можна знайти без кваліфікації і без знання мови. Варто поступово підвищувати рівень мови і професіоналізму, щоб відчувати себе в Польщі впевненіше і отримувати більш високу зарплату.

  Реклама на dsnews.ua