• USD 36.4
  • EUR 40
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Як перевірити дію туристичного страхового полісу

Вирушаючи у подорож, важливо мати туристичну страховку. І щоб це був не просто недійсний папірець, який може зіпсувати вам весь відпочинок, потрібно вибирати надійну страхову компанію та знати, що ви оформляєте справжню страховку, а не підробку

Реклама на dsnews.ua

Тому перш ніж купити туристичну страховку, потрібно порівняти інформацію про страхові компанії, відгуки про них та дізнатися, як відрізнити оригінальну страховку від підробленої.

Важливо, щоб туристична страховка була видана акредитованою страховою компанією. Тобто тією, що має ліцензію на цей вид страхування. Якщо страхова компанія не акредитована, то виданий нею страховий поліс буде недійсним. І не матиме юридичної сили та не забезпечить страхового відшкодування.

Перевірка поліса ОСАЦВ за номером автомобіля

Аналогічно і з іншими видами страхування, не лише у туризмі. Тому ми рекомендуємо оформлювати страховки онлайн на безкоштовному агрегаторі Ukasko. Тут ви знайдете тільки акредитовані страхові компанії, зможете за лічені хвилини розрахувати вартість страховки та порівняти варіанти полісів від різних компаній, обравши найвигідніший і такий, що підходить для себе. Також одразу тут на платформі ви можете не лише сплатити обрану страховку, але й знайти всю необхідну інформацію про страховика, від контактної адреси до номера ліцензії.

Поліс ОСАЦВ також необхідно оформляти в акредитованій страховій компанії. Після того, як ви оформили страховку, можна перевірити номер поліса на справжність. Щоб не ризикувати, не оформлюйте страховку з рук або у людей, які представляються, як страхові агенти, і пропонують ОСАЦВ в кілька разів дешевше, ніж на офіційному сайті страхової компанії.

Перевірка страховки через МТСБУ

Як уникнути підробки при покупці ОСАЦВ? Можна придбати ОСАГО онлайн за допомогою агрегатора Ukasko. Електронний поліс ОСАЦВ неможливо підробити. Він створюється одразу у базі МТСБУ, формуючи унікальний номер. І там далі й зберігається.

Перевірити справжність ОСАЦВ можна на сайті МТСБУ. Це Моторно-транспортне страхове бюро України, яке є регулятором сфери страхування автоцивільної відповідальності. Перевірка здійснюється онлайн, за номером страховки, або за номером транспортного засобу. Але зверніть увагу, після того, як ви оформили страховку, потрібно трохи почекати, щоб дані про страхування підтягнулися до бази МТСБУ та Дію.

Якщо страховий поліс укладено, але він не діє

Страховка починає діяти не з моменту оплати. Якщо дату початку дії поліса вибрано сьогодні, то поліс починає діяти не раніше, ніж о 00:00 наступного дня. Це зроблено з метою запобігання страховому шахрайству. Тобто оформити ОСАЦВ день у день не можна.

Також можна оформити ОСАЦВ із відкладеною датою початку дії поліса. Тому перевірте, яку дату ви обрали, можливо, страховка тому й не діє. Таке ж правило стосується інших видів страхування, наприклад, туристичних полісів.

Якщо поліс не набрав чинності, його можна анулювати та повернути кошти. Якщо ж страховка вже почала діяти, то розірвати страховий договір все одно можна, але сума повернення коштів розраховуватиметься з часу дії поліса та суми, яку утримує страхова компанія за ведення справи.

Щоб уникнути неприємних сюрпризів зі справжністю страховки, рекомендуємо вам оформляти поліси на безкоштовній платформі онлайн-страхування Ukasko, де ви також можете заощадити до 25% на онлайн страхуванні!

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua