• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Які фактори визначають зростання популярності біткоіна

Всього за кілька років біткоін перетворився з технологічної новинки в глобальний феномен. Світові гіганти приймають платежі в біткоінах, про це говорять авторитетні ЗМІ і влади світових країн

Реклама на dsnews.ua

Створюються інвестиційні фонди, присвячені біткоінам, а його правова ситуація поступово нормалізується. Однак в деяких країнах популярність біткоіна зростає швидше, ніж в інших. Причини цього різноманітні. Ось чотири з них.

Контроль доступу на зовнішні ринки

У тоталітарних країнах, таких як Північна Корея, контроль за доступом до інформації виключає використання інтернету, тому це виключає громадян таких країн з криптовалютного ринку.

Корейська економіка відчуває велику потребу у твердій валюті. Однак вона не може задовольнити його через звичайну торгівлю через економічні санкції, які діють вже багато років. Підіб'ємо підсумок: тоталітаризми, блокуючи доступ в інтернет для своїх громадян, не дають їм ні найменшого шансу заволодіти криптовалютою.

Ситуація виглядає набагато краще в авторитарних країнах, де контроль над економікою не є тотальним — таких, як Китай або Росія. Уряди цих країн намагаються поширити контроль над громадянами, а з іншого — отримати вигоду від участі у світовій торгівлі.

Кілька років тому популярність біткоіна в обох країнах злетіла до небес. Це було викликано бажанням громадян користуватися безпечними та анонімними перекладами, які забезпечує біткоіни. В результаті російська влада почала кампанію проти криптовалют. Вони оголосили, що зберігання та випуск біткоінів буде суворо каратися на території Російської Федерації. Обміняти BTC громадяни РФ та України можуть за посиланням https://changelly.com/ru/buy/btc

Низький рівень розвитку фінансового сектора

Одним з основних принципів економіки є зв'язок ціни на певну групу товарів з попитом на них і конкуренцією між постачальниками. У країнах, що розвиваються мало банків та фінансових установ через низький попит на їхні послуги.

Жителі багатьох регіонів Африки не мають доступу до популярних систем Visa або Paypal, тому міжнародні перекази стоять непомірно дорого.

В результаті популярність криптовалют в Африці росте набагато швидше, ніж в США та інших провідних розвинутих економіках світу.

Ліберальна економічна політика

Країни, які відомі сприятливим для бізнесу регулюванням, часто є батьківщиною інноваційних технологічних компаній.

Такий збіг обставин призвело до популярності біткоіну в скандинавських країнах, Нідерландах, Естонії або Сінгапурі, який є фінансовим центром Азії.

Відсутність довіри до власної валюти

Коли громадяни втрачають довіру до своєї валюти і центральному банку, вони вкладають свої заощадження в надійні активи. Традиційно це золото, долар США і швейцарський франк. Тепер до них приєднався біткоіни.

Різноманітність причин популярності біткоіна свідчить про універсальність цього носія вартості. Вона набирає популярність як там, де економіка працює гладко, так і там, де економічне життя з різних причин переживає проблеми.

Можна з упевненістю сказати, що у випадку з біткоіни ми маємо справу не з примхою, а з серйозними змінами на фінансовій мапі світу. Популярність на криптовалюту буде рости скрізь, де люди хочуть брати участь в глобальній торгівлі, не сплачуючи високі комісії.

    Реклама на dsnews.ua