• USD 26.5
 • EUR 31.1
 • GBP 36.4
Спецпроєкти

Краща фанера від viyar.ua

Фанера — дуже поширений будівельний матеріал, який досить сильно різниться за якістю, в залежності від характеристик і стандартів. Складається з трьох і більше шарів, реалізується листами. Розташування шарів шпону робиться так, щоб волокна наступного були перпендикулярні до попереднього. Це забезпечує високу міцність підсумкового листу

Реклама на dsnews.ua

В інтернет-магазині "ВиЯр" є фанера кращих сортів за доступними цінами.

Також ми пропонуємо послуги з обробки фанери. Чи можемо виконати розкрій, нарізка, сверловка, фрезерування та інші роботи. Для всіх робіт використовується професійне автоматизоване устаткування.

Класифікація

Існує кілька варіантів класифікації фанери:

 1. За типом експлуатації: для будівництва, виробництва меблів, декоративних робіт і т.д.
 2. Товщина, кількість шарів, матеріали.
 3. Розміри аркуша.
 4. Клас водостійкості, наявність клейового з'єднання.
 5. Спосіб обробки: чи є шліфування.
 6. Клас емісії.

Шари та матеріали

Один лист фанери складається з трьох шарів і більш. Зазвичай використовуються листяні породи дерев, такі як липа, бук, береза та інші. Але для внутрішніх шарів можуть застосовуватися і хвойні породи (тоді в назві вказується, що фанера комбінована).

Товщина листів буває від 3 мм до 40 мм. Є ряд товщини, передбачених стандартами. За індивідуальним замовленням іноді виробляють листи з довільної товщиною, яка потрібна замовнику. Чим товщі лист, тим ближче він за властивостями обробки до деревини.

Сортовий показник

Сорт фанери — це основний критерій її вибору. Сорт визначається, виходячи з наявності дефектів, якості зовнішнього шару, а також за естетичними властивостями. Для виготовлення меблів використовуються всі сорти фанери. Є дві класифікації:

 • E (A) — елітний клас. Без дефектів, тріщин, сучків і інших пороків деревини. Допускається тільки нерівномірність малюнка. Кращий сорт для меблів, але його буває важко знайти в потрібній кількості. З нього можуть виготовлятися дорогі дизайнерські колекції меблів.
 • I (AB) — можуть бути незначні дефекти, але не більше двох на 1 кв. м. аркуша. Неприпустимі тріщини, зміни кольору, вм'ятини. Дуже часто зустрічається в меблів.
 • II (B) — в такому листі можуть бути тріщини до 20 см, заплатки, вставки, подряпини і вм'ятини. Можна іноді побачити просочився клей. Дефектів деревини допускається до 6 на 1 кв. м. Поширений варіант для корпусних меблів.
 • III (BB) — можна зустріти всі попередні допустимі дефекти, зазори в стиках шпону, його недостачу, дефекти крайок, червоточини і інше. У меблів застосовується для внутрішніх поверхонь або в якості несучої основи.
 • IV (C) — лист фанери, в якому можуть бути присутніми будь-які дефекти, кількість не обмежена. Може застосовуватися в недорогих меблів, зазвичай такі листи приховані від очей.

Трапляється, що одна сторона фанерного листа має один клас, а зворотний — інший.

Водостійкість з'єднання

Через те, що шари одного листа з'єднуються за допомогою клею, він може мати різний ступінь водостійкості. При виробництві виділяють такі класи:

 • ФСФ — підвищена водостійкість, матеріал може використовуватися для зовнішньої обробки. Для з'єднання використовуються формальдегідні смоли, тому такі листи не завжди можна застосовувати всередині приміщення. Довговічний і якісний матеріал, підходить для використання на вулиці. Завдяки підвищеній вологостійкості може використовуватися для кухонних меблів.
 • ФК — фанера на основі карбаміду клею. Водостійкість нижче, але екологічність стовідсоткова, на відміну від попереднього варіанту. Можна застосовувати у внутрішній роботі. Зазвичай саме таку фанеру беруть для меблів. Її основна перевага в екологічності.
 • ФБ — фанера з покриттям з бакелітового лаку, підвищеної водостійкості. Дуже міцний і зносостійкий матеріал, який довго не втрачає властивостей. За багатьма характеристиками випереджає натуральну деревину.

В каталозі за адресою https://viyar.ua/catalog/fanera/ ви знайдете фанеру високої якості.

  Реклама на dsnews.ua