• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Рішення проблем забруднення країни пластиком були представлені на КМЕФ

Більш 600 млн паперових стаканчиків з пластиковим покриттям щорічно викидається в Україні, за експертною оцінкою компанії Про-Консалтинг для АЛСР. Це 3,6 тисячі тонн сміття, що еквівалентно сумарній масі 12 найбільших в світі літаків Ан-225 "Мрія"

Реклама на dsnews.ua

Вирішити проблему можна завдяки сервісу по багаторазовому використанню чашок для напоїв, що набирає популярності у світі.

В Україні проєкт реалізує Асоціація лідерів сталого розвитку під брендом Cup Sharing & Sorting Waste. Його суть полягає у використанні багаторазових екологічно чистих стаканів. Їх можна здати або обміняти на нові в пунктах прийому, розташованих у партнерських закладах. Карту такої мережі можна буде подивитися в спеціальному додатку, який розробляють українські компанії.

Змінити ситуацію з пластиковими пляшками, які потрапляють на звалища і у водойми через низький відсоток переробки, можна буде завдяки проєкту Rein ("Райн" — чистий з німецької). Він передбачає виготовлення текстильної продукції з нитки на основі перероблених пластикових пляшок, які зібрані в Україні. Отриманий матеріал можна використовувати для пошиття сумок, взуття і верхнього одягу.

Обидві ініціативи представила громадська організація "Асоціація лідерів сталого розвитку" (АЛСР), яка об'єднує бізнес, владу і суспільство для вирішення соціально-важливих завдань. На виставці КМЕФ АЛСР вперше представила стенд "Нове мислення", де розповіла учасникам про глобальні проблеми, перед якими стоїть людство, і їх рішеннях, які полягають у використанні сучасних технологій і матеріалів з вторинної сировини.

"Людина практично безконтрольно використовує природні ресурси і залишає після себе карбоновий і пластиковий слід. Тому світ гостро потребує рішень, які змінять наш звичний спосіб життя і допоможуть вирішити екологічні проблеми сучасності. До таких, як раз, і відносяться проєкти Cup Sharing & Sorting Waste і Rein, нові для нашої країни. Вперше на території України випущений матеріал з пластику, який залишається на території нашої країни. Китайці, європейці і американці вже давно використовують подібну технологію. В Україні ж вона представлена вперше", — зазначила Олена Зубарєва, голова АЛСР, співзасновниця та ідейна натхненниця програм Rein і Cup Sharing & Sorting Waste.

"Головним завданням при розробці матеріалу з пластикових відходів було забезпечення необхідної якості і зовнішнього вигляду. Нам це вдалося завдяки високотехнологічному обладнанню та грамотному підходу технологів, які беруть участь в проєкті. Тепер тканина, яку ми виробляємо, може бути використана для самих різних виробів: від взуття до одягу. Наступним етапом стане розробка модельного ряду, який ми незабаром представимо покупцям", — підкреслила Тетяна Барсук, співзасновниця Rein, член АЛСР.

    Реклама на dsnews.ua