• USD 28.1
 • EUR 33.8
 • GBP 38.9
Спецпроєкти

Встановлюємо брекети: топ-5 запитань до ортодонта

Плануєте вирівнювати зуби за допомогою брекетів, але не знаєте, який варіант обрати за якістю і ціною? Ортодонти стоматології Healthy Dent відповіли, чим відрізняються брекет-системи, яких дефектів допомагають позбутися та скільки коштують

Реклама на dsnews.ua

Як було просто ще років 20 тому, коли особливого вибору ортодонтичних конструкцій ще не було: стоматологи могли запропонувати пацієнту встановити лише металеві брекети. Сьогодні використовуються різноманітні брекети, ціна в Києві на апарати відрізняється в рази. Спробуємо розібратися, в чому різниця.

Що виправляють брекетами?

Брекети – незнімні ортодонтичні конструкції, що застосовуються для виправлення прикусу та вирівнювання зубного ряду. Апарат складається з металевої дуги, власне брекетів і фіксуючих елементів.

Носіння брекет-систем допомагає позбутися таких ортодонтичних проблем:

 • аномалій прикусу;
 • неправильного положення окремих зубів у ряду;
 • браку місця для зуба, який ще не прорізався;
 • асиметричного контуру обличчя;
 • скупчення зубів.

Лікарі-ортодонти також використовують брекети на зуби для підготовки щелеп пацієнта до протезування.

Який вид брекетів найкращий і скільки коштує?

Ортодонти вважають, що найкращим є той вид брекетів, який найефективніший для вирішення конкретної ортодонтичної проблеми. А для пацієнтів важливими є зовнішній вигляд конструкцій і вартість лікування брекетами. Саме тип ортодонтичного апарату впливає на його вартість.

Ортодонтичні апарати розрізняють за матеріалами, з яких зроблено брекети:

 • металеві конструкції: класичний варіант. Приваблює надійністю, простотою та ціною. Вартість брекетів у стоматології Healthy Dent – від 9 тис. грн на одну щелепу;
 • керамічні брекети: металева дуга з керамічними замочками, колір яких добирається до тону зубів пацієнта. Такі конструкції менш помітні, не дряпають щоки та губи, але дорожчі за металеві: ціна – від 10 тис. грн;
 • сапфірові брекети: апарати зі штучними прозорими кристалами виглядають вишукано, непомітні на зубах. Такі конструкції частіше обирають дорослі пацієнти. Ціна брекетів стартує від 12 тис. грн.

Брекети відрізняються також за місцем розташування. Стандартні апарати – вестибулярні, фіксуються спереду зубного ряду. А кілька років тому в Україні з’явилися лінгвальні брекети, які встановлюються з внутрішньої сторони ротової порожнини, з боку язика. Помітити такі конструкції може лише ортодонт. На жаль, ціна на лінгвальні апарати «кусається»: виготовлення із встановленням обійдуться пацієнтові у 35–60 тис. грн.

Як довго носити брекети?

Тривалість використання брекет-системи залежить від типу та складності ортодонтичного дефекту. Стандартне лікування триває 1,5–2 роки. В окремих випадках брекети достатньо носити до пів року, а іноді – довше двох років. Пацієнт регулярно має приходити на огляд, на якому ортодонт корегує апарат і визначає динаміку лікування.

Чи боляче знімати конструкції?

Зняття брекетів – безболісна процедура, яка триває пів години. Лікар акуратно від’єднує замочки, фіксатори, знімає дугу. Для закріплення результату на зуби встановлюється знімний апарат – ретейнер. Вартість такої конструкції оплачується додатково, ціна ретейнеру становить 800–1000 грн.

  Реклама на dsnews.ua