• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зимові шини майбутнього повинні адаптуватися до надзвичайно мінливих погодних умов

Зимові шини майбутнього будуть експлуатуватися в умовах дуже мінливої погоди – на дорогах, вкритих водою, сльотою, снігом або льодом. Відповідно, виробники повинні бути готові до цього. Компанія Nokian Tyres виробляє найкращі у світі зимові шини, і у процесі розробки нових моделей безпека залишається головним пріоритетом

Реклама на dsnews.ua

Основна мета Nokian Tyres — зробити шини максимально безпечними. Шини — єдина точка контакту автомобіля з дорогою, тож якщо втрачається зчеплення з поверхнею, інші системи активної безпеки втрачають свою актуальність.

Ймовірно, що у майбутньому на нас чекає погіршення дорожніх умов: мʼякші зими принесуть більшу кількість днів з середньою температурою близькою до нуля. За таких умов мокрий асфальт відрізняється непередбачуваним рівнем зчеплення, а постійне танення і замерзання ще й призводить до його руйнування. У цій ситуації зимові шини Nokian Tyres демонструють свої найкращі якості — вони є найбільш безпечними вибором для будь-яких погодних умов взимку.

Також можна очікувати посилення кліматичних коливань, і ті явища, що зараз видаються екстремальними, стануть звичними. Тому виробникам не можна зосереджуватися на шинах виключно для снігу та льоду, натомість вони повинні забезпечувати зчеплення і під час сильного снігопаду, і під час крижаного дощу.

Попереду компанія Nokian Tyres представила концептуальну шину з висувними шипами. Поєднання властивостей шипованої та фрикційної зимової шини в одній моделі було б дуже корисним: шипи за потреби забезпечують зчеплення, однак не пошкоджують дорожнє покриття, якщо асфальт чистий. Водночас у найближчому майбутньому споживачі зможуть користуватися перевагами різноманітних інновацій.

"Протягом найближчих п’яти років сенсорні технології у шинах стануть звичним явищем. Ми спостерігатимемо появу нових матеріалів та форм шипів, а також способів кріплення шипа до шини", — каже Ярмо Суннарі, керівник служби стандартизації компанії Nokian Tyres.

Баланс безпеки та екологічності 

Використання певних матеріалів і оптимізація малюнка протектора продиктовані різними умовами дорожнього руху. Однак шина — це складний продукт, і зміна однієї характеристики зазвичай впливає на інші. Розробка настільки складного продукту — це дуже вимогливий процес, особливо це стосується дизайну зимових шин.

  • У порівнянні з літньою шиною, розробка безпечної зимової гуми є складнішим завданням. За словами Ярмо Суннарі, виробник шин повинен прагнути не лише оптимального зчеплення з дорогою з різним покриттям, але, окрім усього іншого, ще й брати до уваги вплив шини на довкілля.
  • "Багато рішень у галузі конструювання та виробництва шин є складними головоломками, і найважливішим у цьому процесі є підсумкове поєднання усіх характеристик. Важливою частиною нашої роботи є відслідковування тенденцій в суміжних галузях і роздуми на тим, що з цього ми можемо застосувати у шинній промисловості", — стверджує Теппо Хуовіла, віце-президент з якості та сталого розвитку компанії Nokian Tyres.

Нове маркування шин в ЄС 

Аби допомогти покупцям з легкістю обрати зимові шини, які були б безпечними та відповідали їхнім потребам, компанія Nokian Tyres активно працює над впровадженням нових видів маркування, які будуть запроваджені в Європі у 2021 році.

Досі головна проблема полягала у тому, що не всі шини, які продаються під виглядом зимових, відповідають усьому переліку зимових умов. Шини, призначені для зими в Центральній Європі, повністю відрізняються від моделей для Північної Європи. Зчеплення на мокрій дорозі та льоду — взаємовиключні характеристики, і якщо інформація на етикетці ЄС не буде універсальною та вичерпною, споживач може помилково придбати не ті шини, які йому дійсно потрібні.

Позначки рівня зчеплення з льодом спершу застосовуватимуться лише для шин легкових автомобілів, а рівень зчеплення зі снігом буде відображатися на етикетках шин для мінівенів, вантажівок та автобусів. Маркування базується на міжнародних стандартах та ​​нормативах. Процедура тестування зчеплення з льодом перебуває на стадії стандартизації в Міжнародній організації зі стандартизації (ISO), а маркування зчеплення зі снігом відповідає правилам Європейської економічної комісії ООН.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua