• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

"Без бажання РФ війну не закінчити": Про що казав Зеленський в Мюнхені (ГОЛОВНЕ)

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський приїхав з дводенним робочим візитом до Федеративної Республіки Німеччина, де бере участь у 56-й Мюнхенській конференції з питань безпеки

Володимир Зеленський під час форуму виступив на окремій сесії, присвяченій Україні.

Участь Президента України Володимира Зеленського у панелі «Townhall on Ukraine» в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Участь Президента України Володимира Зеленського у панелі «Townhall on Ukraine» в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Gepostet von Офіс Президента України am Samstag, 15. Februar 2020

Україна буде робити все можливе, щоб Нормандська зустріч відбулася в квітні 2020 року, як це й було домовлено у Парижі.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, передає "ДС".

За словами глави держави, українська влада буде робити всі необхідні кроки для проведення нормандської зустрічі саме у квітні 2020 року. Він додав, що завданням України є забезпечення дотримання досягнутих в Парижі домовленостей, проте Київ очікує зустрічних кроків.

"В цілому я хочу запевнити, що Україна і надалі буде робити все, щоб наступний саміт глав України, Німеччини, Франції та Росії пройшов в узгоджені терміни, а саме у квітні 2020 року. Наше завдання-забезпечити дотримання угод, досягнутих в Парижі", - заявив він.

Для обговорення питання російської окупації Кримського півострова можна створити новий майданчик, запросивши до обговорення США.

Про це заявив президент України Володимира Зеленський під час виступу на конференції з безпеки в Мюнхені.

За словами українського президента, йому не подобається, що питання Криму відсутня в мінських домовленостях. Він запропонував створити нову площадку, в яку був би притягнутий Вашингтон.

"Що мені не подобається в мінських угодах - це питання Криму. Питання Криму не обговорюється зовсім... Потрібна нова майданчик?..Тут могли б сильніше вплинути США", - заявив він.

Для завершення війни на Донбасі потрібно, щоб цього захотіла Російська Федерація.
Про це заявив український президент Володимир Зеленський, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, передає "ДС".

За словами глави держави, він не знає скільки знадобиться часу для завершення війни на сході України, однак необхідно, щоб деескалації конфлікту Росія захотіла.

"Скільки нам знадобиться часу, я не знаю. Цього хоче Європа. Треба щоб цього захотіла Росія. Росія повинна захотіти віддати нам нашу землю. Ми не хочемо ескалації цього конфлікту", - заявив він.

Зеленський підкреслив, що не вірить в ніякі меморандуми і документи, але впевнений, що захистити Україну допоможе сильна армія і членство в НАТО.

"Сильна армія або ядерну зброю, або НАТО є захистом незалежності територій. Ніякі документи, меморандуми не захищають. Я не вірю у будь-які папери. Всім країнам моя пропозиція - не можна вірити в будь-які документи. Ніхто нічого не гарантує на жаль", - зазначив президент.

Президент Володимир Зеленський готовий прийняти американського президента Дональда Трампа в Україні швидше, ніж буде узгоджений його візит в Білий дім.

Про це він заявив на Мюнхенській конференції з безпеки.

За його словами, в ході січневого візиту держсекретаря США Майка Помпео Зеленський заявив, що хотів би зробити зустріч з Трампом особливою для обох країн.

"З чим-то вигідним для обох країн. Після всієї цієї Санта-Барбари я хотів би, щоб були підписані контракти, досягнуті домовленості про інвестиції. Давайте підготуємо пакет цих документів і зустрінемося. Зараз м'яч на стороні Трампа, але ми завжди раді ... Я в принципі запрошую президента Трампа в Київ. І я готовий прийняти його швидше, ніж він мене", - додав президент.

Президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з безпеки розкрив деталі першого дзвоника російському лідерові Володимиру Путіну.

Про це він розповів, відповідаючи на питання модератора дискусії, передає "ДС".

За його словами, він хотів розпочати діалог з якогось кроку і результату, тому що "втомився від безрезультатних дипломатичних зустрічей".

"Ми почали цей телефонна розмова, хоча багато хто був проти, як за межами України, так і всередині... З першим нашим розмовою досягли домовленостей і був результат. Ми повернули моряків, політичних в'язнів, потім повернули кораблі - це був початок розблокування діалогу. Нам допомагали західні партнери, але повинен був бути постійний діалог", - заявив Зеленський.

Глава держави заявив, що сьогоднішній метою Києва є проведення виборів на всій території України, включаючи Донбас і Крим. Він додав, що вибори на окупованих територіях неможливо провести без політичних умов.

"Наше бажання провести місцеві вибори по всій Україні, включно з окремими районами Донецької та Луганської областей у жовтні 2020 року. Хотілося б і на території Криму. Але зробити це без елементарних політичних умов неможливо для нас. Особливо, коли Росія інформує, що на Донбасі було видано 125 тисяч російських паспортів. Людям на Донбасі потрібні вибори, які будуть визнані всім світом легітимними", - зазначив він.

За словами Зеленського, українські власті готові домовлятися з мирними жителями окупованих територій, але не з представниками міжнародно невизнаних "республік".

"Ви знаєте, нас переконують у тому, що таким дієвим механізмом є прямий діалог з так званими місцевими владами в ОРДЛО. Ми готові до діалогу з мирним населенням цих територій, але не з тими, хто є невизнаними з точки зору міжнародного права", - заявив глава держави.

Президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з безпеки запропонував ідею секторального розведення сил на Донбасі.

Про це він заявив під час вступного слова на конференції, інформує "ДС".

За його словами, в контактній групі в Мінську українська сторона запропонувала і вже майже узгодила одна ділянка розведення.

"Я хотів би розповісти про пропозицію України про розведення сил за секторальним принципом. У відповідності з ним лінія розмежування розбивається на сектори. Здійснюється поступове розведення сил, перехід від одного сектора до наступного можливий тільки після того, як СММ ОБСЄ перевірить, що в секторі відсутні незаконні збройні формування", - зауважив Зеленський.

Повідомляється, що на конференції в Мюнхені президент України Володимир Зеленський зустрівся з делегацією Конгресу США. Він подякував конгресменів за підтримку України, підкреслив велике значення військової допомоги і висловив надію на збільшення її обсягів.

Зеленський також поінформував американських законодавців про хід переговорного процесу мирного врегулювання на Донбасі і висловив зацікавленість у більш активному залученні США. Крім того, президент запросив американських інвесторів в Україну.

На Мюнхенській конференції з безпеки президент України Володимир Зеленський провів зустріч з головою Міжнародного валютного фонду Кристалиной Георгієвої
Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

Повідомляється, що сторони обговорили законопроекти, які допоможуть Україні вийти на стабільне зростання і забезпечити механізми захисту своїх громадян. Зокрема, йшлося про хід судової реформи, побудові системи верховенства права, так званому законопроекті про банки.

"Наша зустріч з Кристалиной Георгієвої була, як завжди, конструктивною. Обговорили останні події і позитивні здобутки в нашій економіці, які принесуть користь кожному українцю. Наш діалог з МВФ змістовний, а відносини - дружні", - заявив Зеленський.

В рамках візиту Глави держави заплановано низку міжнародних зустрічей, у тому числі з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Кристалиной Георгієвої і генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.

    Реклама на dsnews.ua