• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Справа 2 травня": Суд виправдав "ватних" молодчиків

Реклама на dsnews.ua
Чорноморський суд Одеської області визнав обвинувачених у справі про заворушення 2 травня 2014 року такими, що підлягають виправданню

"Обвинувачені підлягають виправданню у зв'язку з недоведеністю звинувачень, вважає суд", - сказано в суді, передає "ДС" з посиланням на "Таймер".

Суд визнав сумнівними фото і відео, наведені прокуратурою в якості доказів.

"По-перше, констатував суд, незважаючи на численні вимоги, прокуратура так і не надала оригінали відео, а лише їх відредаговані версії. По-друге, на багатьох відео можна розрізнити обличчя зображених осіб, а довести, що це саме обвинувачені, прокуратура не змогла", - йдеться в повідомленні.

Суд визнав протоколи з місця події неприпустимими, оскільки вони складалися неуповноваженими особами. Результати наданих експертиз судді не взяли. На думку суддів, "досудове слідство було упередженим і залежним від осіб, причетним до подій".

Суд перерахував недоліки слідства: зокрема, не було встановлено зброю, з якої отримали смертельні поранення загиблі, не були допитані в суді представники футбольних уболівальників, співробітники правоохоронних органів (крім Ташматова), хоча багато з них отримали поранення, також не представлені в якості свідків посадові особи. На думку суддів, слідство не виявило належної старанності у збиранні доказів, з-за чого частина їх могла бути втрачена.

"Суд не виключає можливості того, що обвинувачені не влаштовували масові заворушення, а, навпаки, намагалися захистити населення", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, звинувачення вимагало для проросійських учасників масових заворушень 2 травня 2014 року в центрі Одеси (Сергія Долженкова) та інших від 8 до 15 років позбавлення волі.

Долженкова вважають організатором акції та вимагали для нього максимального покарання. Для знаходяться під вартою Євгена Мефедова, Максима Сакауова, Владислава Романюка та Сергія Корчинського прокуратура просила 12 років ув'язнення. Іншим фігурантам справи, які знаходяться на волі, "світило" від 8 до 10 років.

    Реклама на dsnews.ua