• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Медведчук на "1+1". Коли Путін пробачить "бандерівця" Коломойського

Віктор Медведчук став співвласником часткою телеканалів "1+1" і "2+2". Цікаво, про американських біолабораторіях в Україні тепер почнуть розповідати регулярно?
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Згідно з інформацією, зазначеною Віктором Медведчуком у своїй майнової декларації, його дружина - телеведуча Оксана Марченко - є кінцевим бенефіціарним власником компанії Bolvik Ventures Ltd з Британських Віргінських островів. А ця компанія через ланцюжок інших компаній має у власності 24,66% в ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1". Також кіпрська фірма, яку задекларував Віктор Медведчук, фігурує у структурі власності іншого телеканалу групи - "2+2" (ТОВ "Гравіс-Кіно"). Через ланцюжок компаній вона контролює в ньому частку розміром 24,51%. Все це вдалося дізнатися завдяки пильності журналістів програми "Схеми: корупція в деталях".

На телеканалі "1+1" зробили вигляд, що здивувалися інформації колег, і зазначили: їхні юристи направили відповідні запити в компанії, які входять в структуру власності телеканалу. Відреагував і Ігор Коломойський. Він допустив, що Медведчуку якусь частину продав Григорій Суркіс. "Ми ж не знаємо, які відносини у Суркісів з Медведчуком. Можливо, вони в його користь щось тримають. А може, не тримають. Може, вони і раніше тримали в його користь, але для цього не потрібно відкривати цю інформацію. А зараз у зв'язку з декларацією необхідно відкривати", - пояснив Коломойський.

Однак у те, що Ігор Валерійович весь цей час був у невіданні, навряд чи можна повірити. Для нього "Плюси" - найважливіший актив, і навряд чи Суркіс ризикнув би зіпсувати стосунки з Коломойським, не отримавши від нього дозволу продати свою частку акцій.

Самі по собі 25% у руках Медведчука ні на що не впливають, але можуть свідчити про те, що Коломойський робить крен у бік Москви. А Медведчук йому потрібен для зміцнення переговорних позицій з Кремлем. Як позначиться політична орієнтація кума Путіна на редакційній політиці "1+1", побачимо найближчим часом. Втім, сюжет про американських біолабораторіях в Україні вже можна вважати серйозним сигналом - це медіа готова транслювати вигідні Росії меседжі. Після скандалу з програмою на каналі Коломойського заявили, що не мали наміру підігравати російським окупантам. Але виходить, що підіграли. А тепер, коли стало відомо про місце Медведчука у власності каналу "1+1", пазл склався. Не дарма ж сенсацію про біолабораторіях з посиланням на "Плюси" активно поширювали телеканали з "пулу Медведчука", телеграм-канали і проросійські сайти.

Кум Путіна добре відомий своєю антиамериканської позицією. І тут Коломойський йому союзник. Нагадаємо, у США щодо цього олігарха проводиться розслідування за підозрою у відмиванні грошей. За даними видання BuzzFeed News велике журі США вивчає фінанси Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова. Федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать цим двом людям, для придбання об'єктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда, в період приблизно з 2008 р. і наступних п'яти років. Коломойський повідомив виданню, що жодних законів не порушував і з ним не зв'язувалися з мін'юсту США. Втім, якщо велике журі вирішить, що мова йшла про шахрайство, то підозрюваним особам пред'являть звинувачення. А оскільки між Україною та Сша діє договір про екстрадицію, то Банкова на чолі з Володимиром Зеленським незабаром може постати перед новим непростим вибором.

Але це може статися не сьогодні і не завтра. І поки американські шукачі корупції будуть копати, тут, в Україні, за допомогою майстерних і відданих медийшиков можна формувати громадську думку у вигідному для себе ключі. Як тут не згадати роль "Плюсів" на минулих президентських виборах, коли цей канал став фактично медиаплощадкой для Зе-команди і критиків Петра Порошенка. І якщо тиск на Коломойського з боку Штатів посилиться, сюжети з антиамериканською риторикою у дусі російського агітпропу можуть стати на "Плюсах" звичайною справою.

Не варто забувати і про те, що тепер у Коломойського є своя людина в Мінкульті. Олександр Ткаченко, тривалий час керував "1+1", вже встиг оскандалитися заявою про російських фільмах. На його думку, заборона певним акторам на в'їзд в Україну не може служити підставою для заборони фільмів з їх участю. Ткаченко нещодавно говорив, що питання культури мають мало спільного з інтересами Коломойського, тому на нього як міністра колишній роботодавець впливати не буде. З цим твердженням можна не погодитися, тому що в веденні Ткаченко не тільки культура, а й інформаційна політика країни, а вона цікава всім, хто має вплив на владу. І Коломойському, в руках якого величезний медіаресурс, в тому числі. Тому зараз буде досить цікаво подивитися, як політика "Плюсів" буде корелюватися з заявами і діями Ткаченко.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua