• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

ПриватБанк виграв апеляцію у справі про арешт активів Коломойського

Реклама на dsnews.ua
Націоналізований "ПриватБанк" здобув перемогу в Апеляційному суді Англії і Уельсу у справі проти колишніх власників - Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова

Про це сьогодні повідомила прес-секретар "Приватбанку" Інна Музичук, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Вона підкреслила, що, таким чином, "всесвітній арешт, накладений на активи олігархів, збережеться".

"Апеляційний суд виніс рішення, яким підтвердив, що англійський суд має юрисдикцію розглядати позов "Приватбанку" по шахрайства, вчиненого за попередньою змовою осіб, проти колишніх власників - В. Коломойського Р. Боголюбова. Судовий наказ про всесвітній арешт активів, який був отриманий в грудні 2017 року, залишається в силі до винесення судового рішення по суті", - повідомила Музичук.

Видання зазначає, що мова йде про позов "Приватбанку" у Високий суд Англії від 2017 року. Цим позовом державний банк доводив у суді, що його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов вивели близько 5,5 мільярда доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальні заходи у вигляді світового арешту на їх активи.

Згодом Коломойський і Боголюбов подали апеляцію на це рішення, в якому довели, що справа "Приватбанку" не підпадає під юрисдикцію даного суду, а тому, суд не може накладати арешт на їхні активи. "ПриватБанк" це рішення оскаржив.

Розгляд самої апеляції тривав з 22 по 26 липня 2019 року. Тоді повідомлялося, що остаточне рішення очікується не раніше жовтня.

Нагадаємо, 18 квітня стало відомо, що Окружний адмінсуд Києва ухвалив скасувати рішення НБУ про визнання неплатоспроможним "Приватбанку", що спричинило його націоналізацію. У Нацбанку заявили, що будуть оскаржувати рішення суду першої інстанції. Там також відзначили, що законність рішень про націоналізацію очевидна і зворотна процедура в цьому питанні неможлива. Тим не менш, якщо суди все ж підтримають у цьому спорі Коломойського, то НБУ вимушений буде забрати з "Приватбанку" 155 млрд, виділених на його докапіталізацію, що призведе банкрутства банку. Крім того, потрібно надрукувати 100 млрд грн для виплат вкладникам, що відразу ж позначиться негативно на економіці країни і спровокує зростання інфляції.

"ПриватБанк" перейшов в держвласність 21 грудня 2016 року на підставі постанови Кабміну від 18.12.2016 № 96 про деякі питання забезпечення стабільності фінансової системи, рішення правління НБУ від 18.12.2016 про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних та договору купівлі-продажу акцій банку від 21.12.2016 р., а також на підставі листа його колишніх акціонерів, зокрема Ігоря Коломлойского і Геннадія Боголюбова.

Згідно з рішенням Кабміну, держава в особі Мінфіну стала власником повного пакету його акцій, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року уряд вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд грн на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Раніше сам Коломойський заявляв, що йому нібито не потрібен сам "ПриватБанк", однак потрібні гроші - $2 млрд компенсації за капітал, який там був до націоналізації.

    Реклама на dsnews.ua