• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

"Росія - наш Карфаген": В'ятрович назвав головну помилку владі до 2014 року

Реклама на dsnews.ua
Нардеп від "ЄС" Володимир В'ятрович вважає, що головною помилкою всіх президентів України до 2014 року було те, що вони не вважали Росію ворогом

Про це він заявив в інтерв'ю Еспресо, передає "ДС".

"Якщо мова йде про декомунізацію, я переконаний, що реформи повинні здійснюватися швидко. Це одна з основ їх реалізації. Інакше втрачається енергія і з'являється час для організації системного опору їм. Якщо мова йде про дискусіях про "русский мир", я свідомо порушую і точу, тому що переконаний, що нам треба будити наше суспільство, щоб люди зрозуміли в якій ситуації ми живемо, щоб суспільство протрезвело, прокинулося і розуміло, що Росія - це ворог", - зазначив депутат.

"Переконаний, що одна з найбільших помилок будь-якої української влади в період з 1991 до 2014 року в тому, що вона будувала стратегії на те, що Росія - не ворог або ворог - не Росія. Коли я працював керівником архіву СБУ, через мене проходили важливі сучасні документи самої Служби безпеки. І мене вражало те, як багато в цих документах йшлося про можливу загрозу з Заходу, не Сходу. А як історик я завжди знав, що головною загрозою для України є Росія. Такою була і залишається. І треба робити все можливе, щоб більшість українців це усвідомило. Росія - це наш Карфаген", - підкреслив він.

Нагадаємо, В'ятрович вважає, що війни з Росією уникнути було неможливо.

    Реклама на dsnews.ua