• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Сім'я" Януковича заробила на київському Євробаченні, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Оточення колишнього президента Віктора Януковича отримало прибуток від минулорічного пісенного конкурсу "Євробачення-2017", який пройшов у Києві

Виставковий центр в Києві, яким платили за проведення деяких заходів "Євробачення", що належить компанії, зареєстрованої в англійському графстві Хертфордшир, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Через компанії, зареєстровані за тією ж адресою у місті Поттерс Бар, вивели не менше 1,2 мільярда фунтів стерлінгів (більше 45 млрд грн).

У британському Департаменті з питань стратегії розвитку бізнесу заявили, що інформація про компанії в Британії "під постійним контролем".

Конгресно-виставковий центр "Парковий" - стильне і сучасна будівля в центрі Києва - став місцем проведення офіційних вечірок "Євробачення-2017". Учасники та їх команди з усієї Європи танцювали і пили до світанку на даху з мальовничим видом на Дніпро.

Українська фірма, яка володіє будівлею "Паркового", належить британській компанії Fineroad Business LLP, зареєстрованої у Поттерс Барі. Ця компанія є партнером двох непрозорих фірм, зареєстрованих на острові Невіс в Карибському морі. Згідно з документами, Український державний мовник платив власникам "Паркового" за проведення деяких заходів.

Частина прибутку, ймовірно, опинилася в кишенях людей, які тісно пов'язані з режимом колишнього президента Віктора Януковича.

Дослідження Transparency International, показало, що один з офісів у Поттерс Барі був юридичною адресою для більше ста різних компаній, залучених до міжнародних схеми відмивання грошей. В основному ці компанії мали справу з "брудними грошима" з Росії та інших колишніх радянських держав.

Працюючи з експертом з незаконним фінансів Річардом Смітом і використавши банківські дані, які опублікував "Проект з розслідування корупції та організованої злочинності", ми підрахували, що компаніями, зареєстрованими за цією адресою, було відмито $1,7 млрд.

Нагадаємо, міжнародний пісенний конкурс "Євробачення" проходив у Києві в травні 2017 року.

    Реклама на dsnews.ua