• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Схеми" повідомили про спільний політ Богдана і Азарова в Росію за день до початку Евромайдана

Реклама на dsnews.ua
Нинішній глава ОПУ Андрій Богдан був включений до делегації Кабміну, очолюваного Миколою Азаровим, летавшую в Санкт-Петербург за день до зупинки процесу євроінтеграції 19-20 листопада 2013 року

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях" Андрій Богдан:"незаслужене" звання і грамоту від Азарова", інформує "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

У розслідуванні вказано, що Андрій Богдан, який зараз очолює офіс Президента Володимира Зеленського, був у складі урядової делегації на чолі з Миколою Азаровим, яка літала на переговори в Санкт-Петербург 19-20 листопада 2013 року. Вже на наступний день після повернення делегації з РФ, український уряд різко змінило геополітичний курс у бік Росії, зупинивши підготовку до підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Це рішення уряду викликало опір українців і вилилося в затяжну і драматичну Революцію гідності.

Про те, що Богдан також літав на ті переговори, свідчать дані про перетин ним російського кордону, які "Схемами" вдалося дістати з внутрішньої системи прикордонників РФ. Крім того, його прізвище значиться у складі делегації - це робочий документ з Кабінету міністрів, який "Схеми" отримала у відповідь на свій запит.

Крім Андрія Богдана, який у той час обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики та радника Миколи Азарова, в делегацію на чолі з прем'єр-міністром також входив віце-прем'єр Юрій Бойко, посол України в РФ Володимир Єльченко, ще кілька міністрів і їх заступників.

Публічно відомо, що тоді Микола Азаров взяв участь у засіданні глав урядів країн СНД, а також мав окрему зустріч з російським прем'єром Дмитром Медведєвим.

Вже на наступний день після повернення делегації з Санкт-Петербурга, 21 листопада 2013 року український уряд несподівано прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом з іншого". Така угода має бути підписана у Вільнюсі 29 листопада 2013-го. Тодішній президент України Віктор Янукович полетів до Литви, але так і не підписав цю угоду, незважаючи на те, що на площі Незалежності в Києві вже почалися протести проти зміни геополітичного курсу України, йдеться в розслідуванні.

Про те, яка саме була позиція Богдана щодо зміни геополітичного курсу в бік Росії, від нього самого дізнатися не вдалося. Він систематично відмовляється відповідати на запитання журналістів-розслідувачів. На письмовий запит в Офісі президента "Схеми" також відповіли відмовою в інтерв'ю.

При цьому журналісти також встановили, що вже у розпал Майдану Микола Азаров нагородив Андрія Богдана почесною грамотою Кабінету міністрів України. Відповідне клопотання датоване 23 грудня 2013.

"Виходить, Андрій Богдан прийняв цю нагороду в той час, коли на Хрещатику вже стояли намети протестувальників. Він взяв цю нагороду вже після того, як "Беркут" побив студентів. І отримав її від прем'єр-міністра Азарова, уряд якого і зупинило євроінтеграцію. З яким він разом літав на переговори в Санкт-Петербург напередодні ", - зазначають у сюжеті "Схем ".

Журналісти також звернули увагу, що Андрій Богдан залишався працювати в уряді на протязі усієї Революції гідності і був звільнений тільки 5 березня 2014 вже при новому прем'єр-міністра Арсенія Яценюка

    Реклама на dsnews.ua